Алексієвич пише книгу про масові протести у Білорусі

Алексієвич пише книгу про масові протести у Білорусі

Укрінформ
Білоруська письменниця та опозиціонерка Світлана Алексієвич пише нову книгу, яка буде присвячена масовим протестам проти режиму Олександра Лукашенка, що розпочалися у серпні 2020 року.

Як передає Укрінформ, про це інформує Deutsche Welle.

"Багато людей телефонують мені, надсилають свої спогади. І у всіх є відчуття потрясіння та розгубленості. Ми хочемо побудувати незалежну, заможну країну. Але як? Ми живемо між двох загроз: Лукашенко та Росії", - сказала Алексієвич.

При цьому Алексієвич висловила сподівання, що Лукашенко піде з посади раніше, ніж вона встигне дописати книгу. "Піде до того, як я її закінчу. Я пишу дуже повільно", - зазначила Алексієвич.

На запитання про відродження громадського суспільства у Білорусі, письменниця висловила впевненість, що воно ще триває.

"Як я можу вимагати від людей виходити на вулиці, якщо я сама поїхала?" - зауважила Алексієвич, яка з вересня 2020 року мешкає у Берліні.

Читайте також: Алексієвич закликала ООН створити механізм розслідування ситуації у Білорусі

Як повідомлялося, у Білорусі з серпня 2020 року тривають масові протести проти фальсифікації результатів президентських виборів, на яких переможцем було оголошено Лукашенка. Легітимність режиму Лукашенка не була визнана ЄС, США, Україною та більшістю демократичних країн світу.

Режим застосовує проти демонстрантів жорсткі репресії та масово заарештовує їх.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-