У львівській бібліотеці знайшли старовинний рукопис ХVII століття

У львівській бібліотеці знайшли старовинний рукопис ХVII століття

Фото
Укрінформ
Професор Прикарпатського університету Микола Кугутяк разом з науковцями зі Львова знайшли рукописну копію Києво-Печерського патерика, виконану ієремонахом Скиту Манявського Ігнатієм і датовану 17 століттям.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це повідомив ректор Прикарпатського національного університету Ігор Цепенда у Фейсбуці.

«Декан факультету історії, політології і міжнародних відносин, доктор історичних наук, професор Прикарпатського університету Микола Кугутяк разом із колегами-істориками у архівах Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка знайшов рукописну копію Києво-Печерського патерика (ХІІІ ст.), виконану ієремонахом Скиту Манявського Ігнатієм і датовану 1619 роком», - повідомив Цепенда.

Він назвав цю знахідку «справжньою сенсацією» і пообіцяв найближчим часом представити її в університеті.

«Вважаю, той факт, що цю пам’ятку було врешті виявлено після майже 10 років пошуку, не випадковістю, а закономірним успіхом дослідників, які понад 16 років займаються глибинним дослідженням культурно-просвітницької діяльності сакральних осередків України доби пізнього середньовіччя і нового часу», - зазначив Цепенда.

Читайте також: На Рівненщину передали копію «Королевського Євангелія», написаного у 1401 році

Він переконаний, що вивчення знахідки спонукатиме до проведення нових наукових досліджень, які допоможуть у вивченні духовних святинь України.

Раніше Кугутяк презентував в Івано-Франківську тритомне видання «Великий Скит в Карпатах», який розпочав у Прикарпатському університеті серію видань про українські монастирі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-