Ходьба, біг, велосипед: вчені назвали безпечну дистанцію при Covid-19

Ходьба, біг, велосипед: вчені назвали безпечну дистанцію при Covid-19

Дослідження
Укрінформ
Попередня доповідь учених з Левенського католицького університету (Бельгія) і Технічного університету Ейндховена (Нідерланди) передбачає безпечним відстань для людей, що рухаються один за одним, від чотирьох до 20 метрів - залежно від швидкості руху.

Дослідження показало, що при визначенні безпечної дистанції під час передачі Covid-19 важливо враховувати рух і положення у просторі відносно потенційно заражених. Свої висновки автори, інженери і фахівці у галлузі аеродинаміки виклали у попередній доповіді, опублікованій одним з дослідників, повідомляє Naked Science.

Дистанція між людьми, яку рекомендують дотримуватися медики і чиновники в умовах поточної пандемії, обумовлена тим, що вірус поширюється на мікроскопічних крапельках рідини, що виділяэться через ніс і рот хворого при диханні, чханні або кашлі.

Моделювання, проведене вченими, показало, що якщо ви опиняєтеся, так би мовити, у повітряному кільватері бігуна, велосипедиста або людини, якашвидко йде то потрапляєте в хмару мікрокапелек, що тягнеться позаду нього подібно до хвоста комети.
Такий потік повітря завжди утворюється за людиною, і це явище використовують спортсмени: якщо бігти у потоці іншого бігуна, це зменшує опір повітря, який необхідно подолати. Однак, якщо бігунові таке становище вигідне, то людині, яка бажає уникнути зараження, потрібно все робити рівно навпаки.

Як відзначають вчені, цей аерозоль виділяється не тільки при кашлі та чханні, а й просто за активного дихання. Чим більше частки, тим більше вірусних частинок вони несуть, і тим швидше вони під власною вагою опускаються на землю. Крім того, має значення швидкість того, хто йде попереду.

Також слід робити поправку на вітер. Судячи з результатів анімації, представлених дослідниками, рух "в хвості" несе максимальний ризик, тоді як рух на одній лінії (збоку) і по діагоналі зменшує його, оскільки суспензія виявляється позаду.

На підставі отриманих результатів автори роблять висновок, що для пішохідного руху відстань між людьми, що рухаються в одному напрямку один за одним, має бути не менше чотирьох-п'яти метрів, для бігу і повільної їзди на велосипеді вона повинна становити близько 10 метрів, а для швидкої їзди - не менше 20 метрів. Крім того, якщо ви хочете обігнати кого-небудь, рекомендується готуватися до маневру заздалегідь і зробити неабияку дугу, щоб опинитися на значному бічному відстані - тим більшому, ніж швидше рухаєтеся ви і обганяє людина.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-