13 жовтня: народний календар і астровісник

13 жовтня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні святителя Михаїла; чому кричатиме сова і кого буцатиме Овен напередодні повні

Нині православні християни вшановують пам’ять Святителя Михаїла, Першого митрополита Київського – першого глави Руської Церкви. Достеменних історичних фактів про святого фактично немає. Рік його народження невідомий, а роком смерті називають 1145. Національність митрополита теж невідома – утім більшість схиляється до того, що релігійний діяч був греком. По прибутті в 1130 році до Києва Михаїл активно зайнявся справами і майже одразу законфліктував з місцевою владою, адже брав активну участь не тільки в релігійному житті громади, але й у політичному. Він намагався бути посередником у міжкнязівських конфліктах, але невдало: його звинувачували в упередженості. Церква вважає Святителя Михаїла «правою рукою» св. рівноапостольного князя Володимира у справі хрещення Русі та своїм першим очільником. Він став першим митрополитом, прославленим у лику святих. Ім’ям Святителя Михаїла, Першого митрополита Київського, названо відомий київський храм, що на території Олександрівської лікарні.

Прикмети на сьогодні такі: сова кричить – до холоду, а грак відлетів – чекай снігу.

З іменинами вітайте Григорія, Михайла, Петра, Олександра і Олександру.

15-16 місячні дні, Місяць в Овні, ми на порозі повні, яка відбудеться в ніч з неділі 13, на понеділок 14 жовтня. Ця повня в Овні раз на рік проявляє в кожному з нас, на якому фундаменті ми будуємо відносини з ближніми і дальніми, окремими людьми та з соціумом у цілому — чи на міцному камені раціо, довіри і любові, чи на піску ілюзій, марних надій і страхів. Також вона через наші емоції та бурхливі реакції проявлятиме, наче лакмусовий папірець, нашу гординю, егоїзм, самовпевненість. Сьогодні й завтра конфлікт за формулою “Я” — “Ти”, “Я” — “Вони” — проявлятиметься максимально сильно, а подекуди і жорстко. Можливі екстремальні ситуації. Але, попри все — гарного настрою і теплих вихідних!

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1891 – -2,6, а найтеплішим у 1896, 1995 – +22,9.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-