Цьогорічну Премію імені Стуса отримав театральний режисер Влад Троїцький

Цьогорічну Премію імені Стуса отримав театральний режисер Влад Троїцький

Укрінформ
Премією імені Василя Стуса за 2019 рік нагороджений театральний режисер Влад Троїцький.

Ім’я лауреата оголошено на урочистій церемонії, яка відбулася 28 серпня у Національному музеї Тараса Шевченка, повідомляє Український осередок Міжнародного ПЕН-клубу.

“Крім того, що Влад Троїцький розповідає світу про українців, українську культуру, він розповідає ще й українцям про українців. Ми дуже добре розуміємо, що управлінська культура і культура організаційна є похідними від культури нації. Ми дякуємо Владу Троїцькому за його позицію і його внесок в українську культуру”, – наголосив заступник декана Києво-Могилянської бізнес-школи Едуард Мальцев.

Сам Троїцький на церемонії нагородження зазначив, що Василь Стус був людиною, яка не боялася бути незручною.

"Бути незручним – це не завжди безпечно. Але, можливо, саме на таких долях формується дух нації і країни. Це велика людина. І бути нагородженим цією премією – велика честь для мене”, - зазначив режисер.

Читайте також: У Чикаго відбувся традиційний фестиваль «Українські дні»

Лауреат отримав грошову винагороду та оновлену статуетку, макет якої разом із новим оформленням Премії розробив київський дизайнер Дмитро Покрасьон.

Під час заходу вперше було показано фрагмент із музично-поетичного проєкту за віршами Василя Стуса режисера і драматурга Клима (Володимира Клименка), який він готує разом із акторами театру «ДАХ».

Влад Троїцький - засновник центру сучасного мистецтва “ДАХ”, фестивалю “ГогольFest” та музично-театральних проектів “ДахаБраха”, “Dakh Daughters”, “Nova Opera” і “ЦеШо”.

Премія імені Василя Стуса була заснована 1989 року Українською асоціацією незалежної творчої інтелігенції на чолі з Євгеном Сверстюком (1928-2014). Її вручають літераторам, митцям, режисерам, музикантам, культурним менеджерам за внесок в українську культуру й стійкість громадянської позиції.

Лауреатами Премії в різні роки ставали Опанас Заливаха, Михайлина Коцюбинська, Василь Овсієнко, Іван Світличний, Мирослав Маринович, Євген Захаров, Володимир В’ятрович, Марія Бурмака, Сашко Положинський, Святослав Вакарчук, Тарас Компаніченко, сестри Тельнюк, Олександра Коваль, Сергій Жадан, Борис Ґудзяк.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-