За новим законом Алабами лікарям за аборт загрожує до 99 років

За новим законом Алабами лікарям за аборт загрожує до 99 років

Укрінформ
Сенат штату Алабама прийняв найсуворіший законопроект про аборти у Сполучених Штатах Америки, який забороняє будь-яке переривання вагітності.
Про це повідомляє AFP.

«У вівторок сенат штату Алабама прийняв найсуворіший законопроект про аборти у Сполучених Штатах», - йдеться в повідомленні.

Законопроект відправлено на підпис губернатору штату Кей Айві.

Документ забороняє будь-яке переривання вагітності, без винятків - навіть у випадках зґвалтування або інцесту.

Відповідно до законопроекту, виконання аборту вважається злочином, що загрожує лікарям, які виконали процедуру, тюремним строком від 10 до 99 років.

Аборти можуть бути законними тільки у тому випадку, якщо життя матері перебуває під загрозою або плід уже є мертвим.

Найбільша правозахисна організація в США ACLU пообіцяла подати позов проти реалізації законопроекту: «Цей законопроект карає жертв зґвалтування і інцесту, ще більше позбавляючи їх власного тіла і змушуючи їх народжувати», - заявили в організації.

Читайте також: Суд Південної Кореї визнав закон про заборону абортів неконституційним

Лейтенант-губернатор Алабами Уїлл Ейнсворт, який також головує у сенаті штату, вітав прийняття законопроекту, назвавши це «сильним кроком до захисту прав ненароджених дітей».

Прихильники законопроекту прямо заявили, що планують передати справу до Верховного суду, адже деякі республіканці хочуть скасувати історичне рішення суду США у справі Роу проти Уейда 1973 року, в якому було визнано право жінок на аборт.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-