Собаки нюхом чують рак легенів

Собаки нюхом чують рак легенів

Дослідження
Укрінформ
З'ясувалося, що собаки можуть з неабиякою точністю "діагностувати" рак легенів. За результатами дослідження зі США, вони не помиляються у 97% випадків.

Нюх собаки із нюхом людини не варто навіть порівнювати: собаки відчувають запахи у 10, а то й 100 тисяч разів краще за людей. Вони можуть виявити на нюх не лише наркотики чи вибухівку, але й захворювання на рак. 

Під час нового американського дослідження три пси породи бігль правильно ідентифікували 96,7% наданих зразків крові хворих на рак легенів. У контрольних експериментах із кров'ю людей без захворювання тварини правильно виявили 97,5% зразків. Тільки четвертий собака з групи на прізвисько Снаглз взагалі не заходів брати участь в експериментах. 

Дослідження проводила провідна науковиця дослідницької компанії BioScentDx Хізер Джункейра. Вона сама вражена результатами, які показали собаки. "Наша робота відкриває шлях для двох потенційних напрямів досліджень, які можуть допомогти знайти нові методи діагностики раку", - зазначає науковиця.

За її словами, перша можливість полягає в тому, аби залучати собак до діагностики раку в пацієнтів у щоденній медичній практиці. Крім цього, дослідники можуть спробувати визначити, які саме біологічні компоненти розпізнають на нюх собаки у крові хворих на рак людей. Це дозволило б розробити нові медичні аналізи на рак, які б були націлені на виявлення у крові саме цих компонентів.

Читайте також: Рак молочної залози навчилися діагностувати за аналізом крові

BioScentDx у листопаді розпочала нове дослідження за участю собак - цього разу вони стосуються діагностики раку молочної залози. В його рамках собаки повинні визначити наявність хвороби, нюхаючи подих людини. Можливо, цього разу Снаглз все-таки захоче взяти участь в експериментах разом з іншими собаками.

Фото: www.dw.com

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-