17 квітня: народний календар і астровісник

17 квітня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Нині святого Йосипа; що роблять зайці зі старими шубами, де нині одуд і хто до кого перейде

Сьогодні Йосипа Піснеписця, відомого святого ІХ століття. Народився він на Сицилії, з юних років став ченцем Солунського монастиря. Уславився строгим аскетичним життям. Був висвячений у пресвітери, мусив оселитися в Константинополі. Імператор-іконоборець Лев Вірменин всіляко утискав святого, піддавав його репресіям, а згодом наказав кинути до в’язниці. То були надзвичайно важкі часи для Церкви — іконоборцем був не лише імператор, але й Патріарх і чимало вищих церковників. У тюрмі — в одиночній камері — Йосип пробув майже 6 років. Після звільнення Йосип заснував монастир при храмові Іоанна Златоуста, втім, при черговій зміні влади знову впав у немилість і був позбавлений волі та висланий до Херсонеса (Херсонес Таврійський). До Константинополя повернувся тільки за правління святої цариці Феодори. Святий Йосип Піснеписець є автором майже 300 канонів, переважно покаянних, зокрема, він написав покаянний канон Пресвятій Богородиці, що співається в день Похвали Пресвятої Богородиці або Суботи Акафіста.

Цього дня зайці остаточно змінювали зимові шубки на літні, а також з вирію в Україну прилітали одуди.

З іменинами вітайте Йосифа і Георгія.

12-13-ий місячні дні. Місяць у Діві та Терезах. Ходу подій сьогодні визначатимуть різноманітні погрішності у мисленні та різноманітних комунікаціях. У позитивному плані — конкретизуються і проясняться певні факти і ситуації. Можливо, виявляться помилки в документах, знайдуться загублені речі, а ось встрявати в суперечки та дискусії сьогодні ліпше не варто — навряд чи вони проявлять істину, але можуть призвести до справжнього скандалу. Ділові перемовини краще або взагалі відкласти, або ретельно спланувати. Енергетика дня надзвичайно нестійка: сьогодні не тільки Місяць переходить від Діви до Терезів (прискіпливість зміниться на компроміс, але не одразу), але й Меркурій залишає Риб і переходить до Овна.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1929 році: –5,3, а найтеплішим у 1956 - +25,2.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-