Ветеранський намет, перформанс Жадана і

Ветеранський намет, перформанс Жадана і "Говорить Київ": чим здивує Книжковий Арсенал

Відео
Укрінформ
Тисячі книжок, зустрічі з українськими та іноземними авторами, автограф-сесії, презентації, спеціальні проекти, ярмарок ілюстраторів та багато іншого чекають на IX Міжнародному фестивалі “Книжковий Арсенал”, що відбудеться з 22 по 26 травня у Мистецькому арсеналі.

Про це повідомляє прес-служба фестивалю.

“У фокусі цьогорічного “Книжкового Арсеналу” - тема спільного буття на підставі цінностей і домовленостей. Спеціальна програма “Сусідство: відкрите питання” охоплює різні прояви взаємин між культурами, історіями й політиками сусідніх країн: взаємовпливи в літературах, видатні постаті на перетині культур, право на пам’ять і місце в історії, трансформації країн після падіння Берлінського муру та нинішнє переформатування європейського політичного ландшафту”, - ідеться в прес-релізі.

Як зазначається, фокус-тему доповнить виставковий проект “РОЛІТ/СУСІДИ”, присвячений легендарному кооперативному будинку “Робітників літератури” — широко відомому як київський “Роліт”. Будівництво і заселення Роліту збіглося з початком репресій і докорінної зміни в організації літературного життя: ліквідацією творчих об’єднань і виникненням єдиної Спілки радянських письменників України (1934). Виставка висвітлить історії окремих мешканців Роліту, зокрема таких митців, як Остап Вишня, Максим Рильський, Олесь Гончар.

Особливим акцентом стане “Ветеранський намет” - спеціальний проект Мистецького арсеналу та письменників-ветеранів у партнерстві з Міністерством у справах ветеранів України. Література про теперішню російсько-українську війну, написана учасниками бойових дій і волонтерами, буде представлена на спеціально обладнаному військовому наметі у дворі Мистецького арсеналу.

У Міжнародній програмі особливий статус матиме Канада, яка вперше представить на фестивалі спеціальну програму зустрічей із авторами та презентацій свіжовиданих перекладів. Важливими фокусами міжнародної складової стануть дискусії, присвячені темам сусідства у глобальному масштабі, історичній тематиці, розмови про права і свободи людини. Традиційно відбудеться професійна програма, адресована видавцям і літературним менеджерам, і “перекладацькі сніданки” - зустрічі з провідними фахівцями галузі та розбір практичних кейсів та теоретичних аспектів сфери.

Серед іноземних учасників - Майк Вікінг (Данія), Дерек Бразелл (Великобританія), Джо Девіс (Великобританія), Мартина Бунда (Польща), Кріс Абані (США), Софі Оксанен (Фінляндія), Барбара Кассен (Франція), Грейс Сімпсон (Великобританія), Грейс Кеннан (США), Адам Поморський (Польща), Богдан Задура (Польща), Едвард Навотка (США), Андреас Каппелер (Австрія), Александра Шульман (Великобританія), Аня Хромова (Ізраїль), Майкл Кіммел (США), Ібен Акерлі (Норвегія), Абір Мухерджі (Великобританія), Станіслав Комарек (Чехія).

Тема Дитячої програми звучить, як “Ось, власне!”. У фокусі - українські автори. Книжковий Арсенал актуалізує проблему домінування в сучасній дитячій літературі перекладів та необхідність підтримки вітчизняних авторів та видавців.

Унікальне поєднання сучасної поезії, музики і візуальних образів - у спеціальному проекті агенції АртПоле - роздІловI. Перформанс “Поезія/музика/візуалізація - знаки взаємодії” є інтердисциплінарним твором, найбільша художня цінність якого - взаємодія між літературою, музикою, візуальним образом, що резонує з фокус-темою цьогорічного фестивалю. Авторка ідеї Оля Михайлюк, а також поет Сергій Жадан, композитор Олексій Ворсоба та інші учасники проекту презентують перформанс на Книжковому Арсеналі.

Читайте також: «Книжковий Арсенал» визнали найкращим літературним фестивалем року

Неідеалізоване сусідство є центральною темою цьогорічної Музичної програми “Уявні танці”. Однією із центральних подій перформативної програми стане осучаснена версія повісті “Кайдашева сім'я” Івана Нечуя-Левицького. Класичний сюжет переосмислено режисером Максимом Голенком і драматургинею Наталкою Ворожбит.

Поет Андрій Бондар представить спеціальну кураторську програму “Хто я? В розмові з сусідами”. Ким є сучасний український інтелектуал, чим він живиться, заробляє і з чого живе? Це будуть п’ять розмов письменника з особистостями, які цікаві саме йому.

“Говорить Київ” - кураторська програма Ірини Славінської, присвячена 95-річчю Українського радіо. На сцені “Радіоточка” відбуватиметься рідкісна зв'язка подій: не лише заплановані програмні дискусії, а й ефіри наживо в лінійних передачах на Радіо Культура та інших каналах Суспільного мовлення, які можна буде почути і на Книжковому Арсеналі в Києві, і в усьому світі на хвилях ефіру.

Фото: artarsenal.in.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-