Google-Україна спільно з Мінкультом запускають проект

Google-Україна спільно з Мінкультом запускають проект "Автентична Україна"

Укрінформ
Google-Україна спільно з Міністерством культури України запускають проект про українську культурну спадщину "Автентична Україна".

Проект презентував на засідання уряду глава Мінкульту Євген Нищук, інформує Урядовий портал.

"Як повідомив Євген Нищук, вже понад два роки Міністерство культури України та Google-Україна системно працюють над створенням унікальних веб-ресурсів, що знайомлять користувачів по всьому світу з культурною спадщиною різних регіонів країни. А саме, було оцифровано дерев’яні церкви, що знаходяться у списку світової спадщини ЮНЕСКО, музеї просто неба та оперні театри України. Сьогодні на засіданні уряду представлено новий спільний проект – електронний ресурс "Автентична Україна: Нематеріальна культурна спадщина", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Аватар Instagram-аккаунта Google прикрасили вишивкою пенсіонерки з Кривого Рогу

Як зазначається, ресурс передбачає висвітлення напрямів та елементів, в яких проявляється нематеріальна культурна спадщина: усні традиції та форми вираження; виконавське мистецтво; звичаї, обряди, святкування; знання та практики, що стосуються природи і всесвіту; традиційні ремесла.

"Ресурс містить короткий опис кожного напряму, в якому проявляється нематеріальна культурна спадщина, інформацію про елементи, що включені до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України, невеличкий тест на засвоєння матеріалу та список додаткової літератури". - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Посол України в США звернувся до Google через "російський" Крим на картах

Міністр культури також повідомив, що відомством проводиться активна робота з наповнення Національного переліку елементів культурної спадщини України.

Так, у 2018 році до переліку включено 7 нових елементів. Цього року, у грудні, ЮНЕСКО буде розглядатися питання щодо включення елементу "Традиція Косівської мальованої кераміки" до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства, а також підготовлено номінаційне досьє елементу "Орьнек – кримськотатарський елемент та знання про нього".

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-