10 березня: народний календар і астровісник

10 березня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні Прощена неділя і святого Тараса; прогнозуємо погоду на Великдень, просимо пробачення й самі пробачаймо

У православних християн і греко-католиків останній день Масниці – Прощена неділя. Позаду залишився тиждень веселощів, попереду – 40-денний піст, чималий проміжок часу для очищення душі й тіла вірянина перед найважливішим християнським святом – Христовим Воскресінням. І першим кроком до такого серйозного випробування була Прощена неділя, під час якої християни просили одне в одного пробачення за навмисні, а часом і ненавмисні образи. Цього дня українці йшли до церкви,  де одразу ж після служби священик просив пробачення у пастви, а вона, в свою чергу, у нього. Потім просили вибачення у рідних, друзів, сусідів: «Пробач», щиро, з глибини серця зверталися до ближнього. «Бог простить. І ти мене прости», - лунало у відповідь. Прохання повторювали тричі, а потім цілувалися й вважали, що заподіяна перед цим кривда втратила свою гріховну суть. Інша, церковна назва Прощеної неділі – Спогад про Адамове вигнання. Перед самим початком посту церква згадує старозаповітну історію про те, як Адам, здійснивши гріхопадіння, був вигнаний Творцем із Раю. До того ж, порушивши дане Богові слово, Адам не попросив у Нього пробачення, а все звернув на Єву. За сьогоднішнім днем прогнозували погоду на Великдень. Вважалося: «Яка Сиропусна неділя, такий і Великдень».

Також сьогодні святителя Тарасія, архієпископа Константинопольського, який жив у VІІІ столітті. Саме на честь цього святого було названо Тараса Григоровича Шевченка.

Іменинники нині Тарас, Олександр, Мстислава, Микола.

Сьогодні 4 і 5-ий місячні дні, Місяць входить у знак Рака. До того ж, природній супутник Землі проходить по позиції Урану в Тільці. Будьмо уважними — не проґавмо важливих натяків і підказок з небесної канцелярії! Варто звертати увагу на все: на події, на вчинки й слова людей, на поведінку птахів і тварин. Ці підказки-дороговкази, знадобляться нам на  найближчі... 7 років. День бажано прожити згідно з обставинами; уникайте лайливих слів, намагайтеся нікого не сварити і нікого не возвеличуйте. З дрібних невдач і всіляких прикрощів не впадайте у відчай — скоро все роз’ясниться. Натхненного весняного настрою!

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1898 році: -19,8, а найтеплішим у 1914 році - +17.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-