Музей визвольної боротьби імені Бандери видасть п'ять монографій про ОУН та УПА

Музей визвольної боротьби імені Бандери видасть п'ять монографій про ОУН та УПА

Укрінформ
Івано-Франківський обласний Музей визвольної боротьби імені Степана Бандери готує до видання 5 монографій про ОУН та УПА.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив директор музею Ярослав Коретчук.

«Сьогодні ми готуємо до видання 5 монографій. До кінця року, сподіваюсь, з них 4 таки побачать світ. Найперша – це «Надніпрянці у лавах УПА. Книга друга». Це буде збірничок біографій вояків УПА, які є уродженцями Південних та Східних областей України і воювали на теренах Західної України. Також вже за місяць ми завершуємо видання «Денники сотні Переяслави I». Що унікально, то невеличка група бійців цієї сотні, яка діяла на Лемківщині, пробилась на територію Західної Німеччини у 1947 році. Оці «деннники» по суті є щоденниками цього підрозділу за 1946-47 роки. Довгий час вони зберігались у Мюнхені. До Івано-Франківська їх свого часу привіз голова Івано-Франківської облради Олександр Сич. Ми вирішили, що вони варті того, аби їх опублікувати», - розповів Коретчук.

Він зауважив, що до видання готують книгу «Потоківський архів ОУН». Це буде публікація документів, які нещодавно знайшли закопаними у металевому бідоні біля села Поточище Городенківського району. На прохання Івано-Франківського міського голови Руслана Марцінківа буде видане коротке наукове видання «20 історій про ОУН та УПА у Станіславові».

Наразі, каже Коретчук, музей працює над оцифруванням «Банку живого слова», до якого увійдуть свідчення очевидців та учасників визвольної боротьби.

Читайте також: Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті

«Кілька років ми працювали з різними людьми, аби залучити ці записи до себе. На сьогодні, це – унікальна річ, бо більшість з тих людей, які давали свідчення, вже відійшли в інший світ. Наразі маємо понад 600 спогадів на різних носіях», - зауважив Коретчук.

За його словами, за рік-два на сайті Музею визвольної боротьби імені Степана Бандери можна буде усі свідчення «Банку живого слова» переглядати і слухати.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-