Вінницькі козаки створили відеоцикл про Богуна, Кривоноса та Сірка

Вінницькі козаки створили відеоцикл про Богуна, Кривоноса та Сірка

Укрінформ
Вінницький козацький полк ім. Івана Богуна презентував патріотичний цикл із десяти короткометражних фільмів «Пантеон героїв Вінниччини».

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив голова ГО «Вінницький козацький полк ім. Івана Богуна» Володимир Воловодюк.

«Цикл фільмів «Пантеон героїв Вінниччини» було створено в рамках обласної програми національно-патріотичного виховання. Ми вибрали десять особистостей різних епох, які на нашу думку були цікавими для того, щоб розповісти про цих людей загалу, щоб про них знали більше. Почали, традиційно, з Івана Богуна, якщо говорити про козацьку добу, також включили до циклу Максима Кривоноса та Івана Сірка. З інших епох «прихопили», скажімо, Устима Кармалюка. Ми тепер під час патріотичних заходів маємо з чим іти до молоді. Та й широкому загалу вони будуть цікаві, бо ми не обмежувалися загальновідомими фактами, а й проводили власні дослідження, залучали фахівців для того, щоб нетривіально висвітлити життєвий шлях цих видатних людей», – розповів Воловодюк.

За його словами, автори проекту також створили стрічки про трьох знаменитих Яковів – учасників національно-визвольних змагань ХХ століття –  Гальчевського, Шепеля і Гандзюка. Також до проекту увійшли історії про отаманшу Марусю (Олександру Соколовську) і отамана Ананія Волинця.

На реалізацію цього проекту з обласного бюджету виділили 100 тисяч гривень. Презентаційні фільми сторила вінницька журналістка Олена Мортко. Десять відео тривалістю 15-20 хвили під загальною назвою «Вінничани – нащадки героїв» автори проекту виклали у вільний доступ на YouTube. Його також використовуватимуть під час проведення заходів з національно-патріотичного виховання у навчальних закладах регіону.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-