21 січня: народний календар і астровісник

21 січня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні Пів-Івана і місячне затемнення; кого виряджаємо, кого проганяємо, а кого з задоволенням слухаємо

Хто сказав, що «понеділок – важкий день»? Невідомо. Тож нехай для кожного він стане якщо й не надто легким, то продуктивним і не обтяжливим. До того ж, сьогодні Міжнародний день обіймів. Прикметно, що 4 грудня теж святкують День обіймів, але подейкують, що його відзначають не так масово, як сьогоднішній. І дійсно: обіймів забагато не буває, та й обіймалися ж ми у минулому році! Обіймаючись, люди діляться душевним теплом, обмінюються флюїдами щирості. Обіймаються, радіючи зустрічі, обіймаються і перед довгою розлукою. До того ж, ці обійми позбавлені ознак сексуальності та меркантилізму – жодних витребеньок дарувати не треба.  

А в нас сьогодні Пів-Івана або Різдвяний день. Чому така назва? Тому що Пів-Івана святкують у такий же день тижня, що і Різдво. Крім того, це святце відоме ще як «виряджання» чи «проганяння свят». Хоча з Предтечі вже наставали робочі будні, у цей день ще ніхто не працював, бо «Пів-Івана ложки полоще». Відзначали його переважно жінки. Цього дня годилося обов’язково внести до хати пряльні снасті, «щоб лихий не попутав пряжі» (в деяких регіонах це робили на Голодну кутю – 18 січня). Старші молодиці, прикрасивши яскравими стрічками і калиною гребені, ходили від хати до хати, сповіщаючи, що сьогодні ввечері будуть «свята проганяти», тобто збиратися на останні складчини. У деяких регіонах України, приміром на Переяславщині, свята «виряджали» всім селом. Всі мешканці збиралися в певній хаті на вечерю. За обрядовим столом виголошували різноманітні тости, побажання, примовляння. 

З іменинами вітайте Омеляна, Георгія, Григорія, Василісу.

16 і 17-ий місячні дні. Місячне затемнення в Левові. Це останнє затемнення в знакові Лева на найближчі 9 років. Творчість і підйом, рішучість, але варто уникати егоцентричних тенденцій і схильностей. В іншому разі ризикуєте втратити авторитет і повагу серед друзів і навіть серед рідних. Сьогодні можна влаштовувати невеличкі застілля, але безалкогольні і бажано безм’ясні, ходити в гості. Як варіант – благодійний концерт ОЕ в Національній опері.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1907 році – -28,1, а найтеплішим у 2007 –  +9,5.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-