У Варшаві відомі поляки презентували українські національні костюми

У Варшаві відомі поляки презентували українські національні костюми

Фото
Укрінформ
У Варшаві в понеділок ввечері відбувся вернісаж фотовиставки, де відомі поляки презентували старовинні національні костюми різних регіонів України.

Участь у відкритті художнього показу взяли ініціатори та польські герої проекту, численні гості, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

Ініціатор проекту, голова фундації «Український інформаційний центр» Оксана Денисюк, представивши польських героїв виставки – відомих польських культурних діячів, поетів та журналістів, підкреслила, що завдяки їм вдалося не лише реалізувати задумане, але й «показати красу єдності України та Польщі на найважливішому – людському рівні».

Посол України в Польщі Андрій Дещиця зазначив, що ідея проекту з’явилася тоді, коли в багатьох містах Польщі нещодавно була презентована виставка українських національних костюмів. За його словами, ця експозиція викликала зацікавлення поляків і їхні рефлексії, що український національний стрій схожий до польського. Однак, мінусом було те, що поляки не знають відомих українців.

Виставка "Краса єдності" у Варшаві / Фото: Юрій Банахевич, Укрінформ

«Відтак, ми подумали, що потрібно зробити ще один крок уперед. Ці національні костюми можуть бути ще більш цікавими, якщо їх одягнуть відомі поляки»,- представив концепцію експозиції «Краса єдності» український дипломат.

Він додав, що ініціатори проекту мають намір не зупинятися на досягнутому, а й далі його розвивати.

«Ми хочемо і далі продовжувати цей задум: щоб українські артисти одягли польські національні костюми для фотосесії, а потім ці дві вистави показувати в усьому світі»,- наголосив Дещиця.

Фотограф Степан Рудик, який проводив фотосесії, зауважив, що після одягання поляками старовинного українського національного вбрання з ними відбувалася дивна трансформація: вони поводилися і відчували себе зовсім по-іншому.

Це підтверджували і герої фотоекспозиції. Польський літературний критик і журналіст Юстина Соболевська зазначила, що вдягаючи український національний стрій XIX століття вона відчувала подих історії і внутрішню метаморфозу.

Польська мисткиня і журналістка Александра Кутц зауважила, що силою цього вбрання є його автентичність. В ньому вона відчула «перенесення в часі і своє східне коріння».

«Цей проект є дуже чуттєвим й одночасно сміливим, особливо у часи політичних складнощів. І я підписуюся під тим, що ми творитимемо лише добру історію, за яку зараз беремо відповідальність»,- наголосила вона.

Читайте також: Українські виробники взяли участь у Варшавському благодійному ярмарку

Під час вернісажу презентовано також календар на наступний рік з фотографіями героїв експозиції.

«Краса єдності» – проект поєднання культурних та мистецьких традицій між Україною та Польщею і намагання завдяки польським відомим особам показати красу українського національного вбрання. Під час проекту кожен з його учасників мав унікальну фотосесію в оригінальному українському національному вбранні з різних регіонів України кінця XIX – початку XX століття. Завдяки цьому проекту його ініціатори хочуть наблизити українському та польському суспільствам розуміння близькості, спорідненості та дружби обох народів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-