Супрун розвіяла міф про сидіння

Супрун розвіяла міф про сидіння "нога на ногу"

Укрінформ
Періодичне сидіння зі схрещеними ногами не шкодить здоров'ю людини, на відміну від тривалого сидіння загалом та малорухливого способу життя.

Про це написала на своїй сторінці у Facebook в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

"Чи чули ви колись зауваження, що сидіти "нога на ногу" шкідливо? І чи справді воно вплинуло на вашу поведінку? Для багатьох характерно не дуже слідкувати за поставою, сидячи за столом, в транспорті чи на дивані. А сидіння зі схрещеними ногами - загалом зручна та звична річ. Так чи є сенс у тому, щоб обмежувати себе у комфорті та утримуватися від зручних позицій?" - зазначила вона.

За словами Супрун, є кілька досліджень, які вказують, що перехрещення ніг під час сидіння має певний вплив на здоров'я.

"Зокрема, може викликати незначне підвищення тиску. Якщо вам колись вимірював тиск медичний працівник, він міг попросити залишити ноги у вільній позиції на підлозі. Перехрещені вище коліна ноги сприятимуть тимчасовому і незначному підвищенню тиску, і результат після вимірювання не буде показовим для медичної оцінки стану здоров'я. Коли ви повернете ноги у вільну позицію, тиск повернеться до попереднього стану"”, - зазначила Супрун.

Тож для людей з нормальним тиском, за її словами, сидіння з перехрещеними ногами не матиме серйозних наслідків. Натомість, якщо є проблеми з тиском, краще уникати тривалого сидіння в позиції з перехрещеними ногами.

"Якщо ж ви полюбляєте схрещувати ноги в області гомілок - спокійно продовжуйте, це підвищення тиску не викликає", - радить Супрун.

Щодо варикозу вен через сидіння "нога на ногу", то це міф, за словами чиновниці. "Точніше, коли йдеться про цю хворобу, то треба розглядати тривале сидіння чи стояння в одній позі загалом, а не лише зі схрещеними ногами. У такому випадку це справді підвищує ризик захворіти. Та все ж таки не може бути єдиною причиною появи варикозу", - наголосила в.о. міністра.

Читайте також: Захиститися від грипу: Супрун нагадала правило "вище шиї"

Водночас, за словами Супрун, тривале сидіння з перехрещеними ногами може негативно впливати на поставу. В одному з досліджень визначено, що сидіння в такій позиції більш ніж три години на добу може спричинити надмірний нахил корпусу вперед та округлення плечей.

Така позиція змушує м'язи компенсувати недоліки постави, внаслідок чого може виникнути дискомфорт, напруження та біль в спині чи суглобах.

"Отже, від схрещування ніг, час від часу, шкоди вашому організму не буде. Однак ви її обов'язково відчуєте, якщо любите сидіти довго, ведете малорухливий спосіб життя та збираєтеся продовжувати в такому ж темпі. Тривале сидіння - це шкідлива звичка, незалежно в якій позиції сидіти. Залишайтеся активними, а якщо довго сидите - вставайте кожні пів години, принаймні на 5 хвилин", - зазначила вона.

Супрун також навела кілька посилань із вправами, які можна робити під час перерви:

- анімований гід із вправами: ;

- рекомендації та вправи від Національної служби охорони здоров’я Британії;

- креативна анімація з вправами від Washington Post.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-