9 грудня: народний календар і астровісник

9 грудня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні холодного Юрія; хто мостить, хто гвоздить, а також обираємо між сіквелом і пріквелом  

Сьогодні зимового Юрія (Георгія Побідоносця). На відміну від весняного Юрія (6 травня), холодний зі значними обрядодіями не пов’язаний. Лише на Поліссі в давнину відзначали свято вовків й день називали вовчим Юром. Начебто цього дня святий Юрій вовків випускав на зимове полювання. Сіроманці отримували цілковиту свободу й могли полювати не тільки на лісову звірину, але й на свійську худобу. Приміром, могли залізти в кошару й зарізати вівцю чи телицю. Могли й на подорожнього з конем напасти… Тому селяни звечора міцно закривали стайні, не ходили до лісу й остерігалися вирушати в дорогу, вважаючи, що в цей день небезпечно зустрічатися зі звірами. У Болгарії пекли булочки, щедро змащували їх медом і роздавали сусідам – щоби діточки в наступному році не хворіли.

Прикмети ж такі: «Який день на Юрія, така й зима». Якщо вода в криниці тиха – зима буде теплою, коли ж з криниці було чутно якісь звуки – зовсім скоро почнуться сильні морози і хурделиці. Цього дня ведмідь міцно засинав на зиму. Наші сусіди білоруси казали: «Юри мосціць, а Міколи гвоздзіць».

Іменинники сьогодні Георгій (Юрій), Яків, Іван, Назар, Василь, Ілля, Данило.

Сьогодні 2 і 3-ій місячні дні. Місяць у Козерогу. Хтось писатиме сіквел, а хтось – пріквел. А хтось лежатиме на дивані. Нині всі й у всьому відчуватимуть якісь обмеження. Часом вони будуть здаватися майже нестерпними. Дітей обмежуватимуть дорослі: те можна, а те – зась! Дорослих обмежуватимуть не тільки якісь зовнішні обставини, але й внутрішні, приміром такі, як відчуття обов’язку. Непоганий день для того аби спробувати зрозуміти себе: що саме мене обмежує й наскільки це викликає відчуття дискомфорту й протесту. Спокійне ставлення до будь-яких труднощів, аналіз ситуації та пошук вирішення проблем – свідчитиме про зрілу психіку. Плідного вихідного! 

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1945 –  -18,4, а найтеплішим у 1944, 1960 – +8,5.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-