Супрун каже, що на райдужці ока

Супрун каже, що на райдужці ока "збоїв" в організмі не видно

Укрінформ
Іридодіагностика (діагностика хвороб за зміною структури та кольору райдужної оболонки ока) не має жодного наукового підгрунтя, натомість на неї пацієнти витрачають кошти та марнують час, за який можна було б розпочати дієве лікування.

Про це на своїй сторінці у Facebook написала в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

"У Міністерстві охорони здоров'я України ми завжди закликаємо вчасно проходити обстеження. Діагностика допомагає виявити серйозні хвороби на ранніх стадіях та збільшує шанси на одужання. Втім, є різновиди діагностики, які не мають жодного наукового підгрунтя, натомість витрачають кошти пацієнтів та марнують дорогоцінний час, за який можна б було розпочати справді дієве лікування", - зазначила вона.

За словами Супрун, одним із таких видів псевдодіагностики є іридодіагностика. "За твердженням іридодіагностів, кожна частина тіла пов'язана з відповідною зоною на райдужній оболонці ока. І якщо якийсь орган або частина тіла "дають збій", він відображається на оці людини. До прикладу, це може бути зміна кольору сегменту райдужної оболонки чи виникнення плями", - пише Супрун.

Однак, за її словами, відомо, що структура райдужки формується під час внутрішньоутробного розвитку та фактично не змінюється протягом життя. А візуальні прояви, які "діагности" помічають на оці, можуть виникнути через пошкодження капіляру або ж може мати місце візуальний прояв хвороби ока. Але ці зміни жодним чином не пов’язані з хворобами інших систем організму.

"Небезпечним є те, що іридодіагности навіть ставлять діагнози та формують лікування. Причому хвороби не стосуються власне ока, діагностуються й інші хвороби, для призначення лікування яких потрібні фахові знання. Дослідження, в яких намагалися довести хоча б якусь дієвість цього методу, показали абсолютно протилежне", - зазначила Супрун.

Зокрема, це неправильне встановлення діагнозу. В одному з досліджень іридодіагности обстежували людей з хворобою нирок. В результаті хворобу діагностували у 88% здорових людей, а 74% справді хворих виявились начебто здорові.

Ще в одному дослідженні, яке стосувалось онкологічних хвороб, іридодіагност обстежував 110 пацієнтів, у 68 з яких був діагностований рак. Після застосування псевдометоду з усіх пацієнтів, хворих на рак, було визначено, а скоріш за все вгадано, всього 3 діагнози.

Крім того, іридодіагностика встановлює суперечливі діагнози. В рамках ще одного дослідження робили обстеження людей з хворобами сечового міхура. Кілька іридодіагностів встановили не тільки неправильні діагнози, але й навіть суперечливі між собою.

Читайте також: Супрун розвіює ще один міф про "сюсюкання" з дітьми

Супрун підкреслила, що огляд існуючих досліджень щодо іридодіагностики, опублікований ще у 2000 році, вказує, що цей метод взагалі не має ефективності. Зокрема, його можна вважати потенційно небезпечним, адже він забирає кошти і час пацієнтів, натомість встановлюються неіснуючі або ж неправильні діагнози.

"Все це може створити зайвий стрес для пацієнтів, витрати коштів на непотрібне лікування, а головне - спричинити втрату часу, за який можна було б розпочати дієве лікування", - підсумувала Супрун.

Більше про іридодіагностику у відео.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-