В Україні

В Україні "молодшає" діабет - фахівець

Укрінформ
В Україні спостерігається “помолодшання” цукрового діабету: значно зросли показники захворюваності серед дітей дошкільного віку, у яких вперше діагностували цю хворобу. 

Про це на прес-конференції в Укрінформі повідомила президент Міжнародної діабетичної асоціації України Людмила Петренко.

“Цукровий діабет в Україні дуже “помолодів”. Сьогодні спостерігається дуже значний приріст захворюваності на цукровий діабет серед дітей дошкільного віку. За останні два роки кількість вперше виявленого діабету серед дітей сягла понад дві тисячі випадків. Це найбільші цифри за останні роки”, - наголосила Петренко. 

Вона підкреслила, що у 80 % випадків розвитку цукрового діабету можна запобігти завдяки здоровому способу життя. 

“Молоді батьки мають знати, що активний спосіб життя, здорове правильне харчування є профілактикою цукрового діабету. У 80 % цієї хвороби можна уникнути”, - зазначила Петренко.

Вона наголосила, що цукровий діабет дуже тяжка хвороба.

“Це захворювання пожиттєве, невиліковне. Воно змушує вести дуже тяжкий, виснажливий спосіб життя. Загалом в Україні на сьогодні нараховується один мільйон триста тисяч хворих на цукровий діабет. З них — 200 тисяч інсулінозалежні хворі”, - сказала Петренко.

Як повідомляв Укрінформ, у Києві у приміщенні Українського дому 14 листопада 2018 року пройде соціальна акція для хворих з цукровим діабетом, де можна буде безоплатно отримати консультацію лікаря та зробити експрес-аналізи рівню глюкози в крові.

Читайте також: У Києві - 85 тисяч хворих на цукровий діабет

Всесвітня організація охорони здоров'я у 1992 році визнала діабет неінфекційною епідемією і оголосила 14 листопада Всесвітнім днем боротьби з цукровим діабетом. З 2007 року в усьому світі цей захід проводиться під егідою ООН.

З ініціативи Міжнародної діабетичної асоціації України Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом проводиться в столиці та в інших містах України з 1997 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-