4 листопада: народний календар і астровісник

4 листопада: народний календар і астровісник

Укрінформ
Нині Казанської; кому молитися про зцілення від депресії та де настане «бабине літо». 

Сьогодні Казанської ікони Божої Матері, а також рівноапостольного Аверкія, єпископа Ієрапольського. Образ Богородиці Казанської був і залишається одним із найулюбленіших серед православних християн. На Казанську зазвичай припадав пік весіль. Люди вірили, що якщо одружитися саме цього дня – подружнє життя буде довге і щасливе.

Щодо святого Аверкія, то він жив у ІІ столітті й був єпископом міста Ієраполіс у Фрігії – нині це Памуккале, один із відомих туристичних центрів Туреччини, об’єкт культурної і природної спадщини ЮНЕСКО. Наслідуючи апостолу Павлу, єпископ багато подорожував, навертаючи в християнство язичників. Уславився він і чудесами. Якось Аверкію явився Ангел, і наказав іти в місцеве капище й повикидати звідти всіх ідолів. Святий так і вчинив. Містянам демарш святого не сподобався, й вони вирішили його вбити. Аверкій, попереджений доброзичливцями, міг утекти, але натомість прийшов на судилище й виступив із запальною промовою. У велелюдному натовпі почали кричати не своїми голосами троє біснуватих юнаків. Аверкій підізвав їх до себе, прочитав над ними молитви і зцілив від нечистих духів. Люд був шокований побаченим і після того випадку багато хто прийняв християнство. Святому Аверкію моляться про зцілення від різних душевних хвороб, зокрема депресій, а також мандрівники.

Казанський день вважався остаточною межею переходу від осені до зими. Якщо цього дня небо заплаче, то слідом за дощем прийде зима. Якщо зранку дощить, то надвечір може й сніг піти.

День ангела нині у Івана, Володимира, Олександра, Василя, Олександра, Анни, Єлизавети, Миколи, Григорія.

Сьогодні 26-ий місячний день. Місяць із Діви переходитиме до Терезів. Неділя – день Сонця, але енергетика дня важка й несприятлива. Найліпші ліки цього дня – тиша. Вона – цілющий бальзам і чудо-пігулка; треба наповнитись нею, просякнути – тоді є шанс не тільки почути інших, але і щось нове у собі. День, пов’язаний з трансформацією системи цінностей. Ідеальний день для відпочинку на природі. Кого ж не спокусити пізньоосінніми мандрами – займіться хатніми справами. У подружніх стосунках настають два тижні благословенного «бабиного літа». Нехай ніщо не затьмарить вашого щастя!

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1979 –  -12,2, а найтеплішим у 1957 – +14,9. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-