Лише 20% пацієнтів після інсульту повертаються до роботи - нейрохірург

Лише 20% пацієнтів після інсульту повертаються до роботи - нейрохірург

649
Ukrinform
Українська родина, член якої мав інсульт, несе значний фінансовий тягар та приречена на бідність, зокрема, й тому, що лише 20% таких пацієнтів, повертаються до роботи.

Про це повідомив на прес-конференції, присвяченій Всесвітньому дню боротьби з інсультами, екс-глава МОЗ (лютий-вересень 2005 року), президент Української асоціації боротьби з інсультом професор Микола Поліщук, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Лише 20% працездатних українців повертаються до роботи після інсульту. А наше завдання – зробити так, щоб більшість із них жили на повну та не залежали від допомоги інших людей", - зазначив провідний нейрохірург.

Поліщук підкреслив, що інсульт – це не тільки медична, але й соціальна проблема: "Після інсульту протягом місяця помирає 30-40% хворих, протягом року - 50%. Це вдвічі-тричі більше, ніж від інфаркту. В Україні щоп’ята людина може мати інсульт, у світі — щошоста. Українська родина, член якої мав інсульт і вижив, приречена на бідність та злидні".

За його словами, на сьогодні в Україні фіксується понад 140 тисяч інсультів. Поліщук наголосив, що як тільки з’являються перші ознаки інсульту, необхідно викликати екстрену медичну допомогу.

Читайте також: МОЗ щороку фіксує близько 150 тисяч інсультів

"Інфаркт — це біль, а інсульт починається тихо: відібрало ногу, паралізувало, а ніхто не викликає "швидку", усі чекають, що все пройде. І, коли не проходить, тоді звертаються до лікарів. А вже пройшов час — 4-6-8 годин — і мозок зруйновано. Інсульт не лікується. Лікуються ускладнення. Але інсульт можна профілактувати. Як тільки з’являються перші ознаки інсульту викликайте екстрену медичну допомогу", - закликав професор Поліщук.

Інсульт – раптовий розвиток осередкових та генералізованих порушень мозкової функції, зумовлених винятково судинними причинами, які пов’язані з мозковим кровотоком.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-