В Івано-Франківську презентували книгу про Службу безпеки ОУН

В Івано-Франківську презентували книгу про Службу безпеки ОУН

Фото
Укрінформ
В Івано-Франківську презентували книгу «Станиславівська округа ОУН: Документи і матеріали референтури СБ 1945-1951». Вона присвячена 45-річчю видавництва «Літопис УПА».

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«У вступі до своєї книги «Станиславівська округа ОУН: Документи і матеріали референтури СБ 1945-1951» я дав коротке тлумачення, що таке Служба безпеки, адже це був розвідувальний і контррозвідувальний орган. Станиславівська служба безпеки доволі ефективно діяла по лінії виявлення ворожої агентури. У книзі є різні події: загибель підпільників, облави, вивезення населення, засідки. Служба безпеки доволі чітко усе документувала. Думаю, книга буде цікава читачам. Півтора роки мого життя вкладено у цю працю. Матеріали на 90% я збирав у галузевому державному архіві Служби безпеки і частково – у центральному державному архіві  вищих органів влади у Києві та в  архіві центру дослідження визвольного руху у Львові», - повідомив упорядник книги Дмитро Проданик.

Його нова книга увійшла у 28–й том видавництва «Літопис УПА», яке створює свої наклади коштами ветеранів УПА. У видавництві стверджують, що у такий спосіб вони продовжують свою боротьбу за Україну.

«Ця книжка присвячена Прикарпаттю і висвітлює дуже цікаву тему – діяльність Служби безпеки українських націоналістів та їх боротьбу за незалежність України. Це наша вже 129-а книга. Тепер ми думаємо, що після отримання нових даних з архівів можна видати ще одну працю. Адже на Івано-Франківщині дуже мало є досліджень, а епіцентр цієї боротьби тут був одним з найбільших. Тому дуже хочемо знайти франківців-дослідників, які могли б підняти цей архів в поліції, СБУ, спецслужбах, у Міністерстві оборони та гарнізонах, які тут стояли і вели боротьбу», - наголосив кандидат історичних наук, президент БФ «Літопис УПА імені Володимира Макара» Микола Посівнич.

Читайте також: В Укрінформі відкрили проект про боротьбу УПА "Проти Голіафа"

Він зауважив, що діяльність Служби безпеки ОУН насправді була феноменом, бо не маючи власної держави, ОУН змогла створити службу, яка успішно протистояла як фашистським, так і радянським окупантам.

Наразі у видавництві обіцяють взятися за нову книгу, до якої увійдуть допити агентів Служби безпеки ОУН.

Фото: pravda.if.ua
Фото: pravda.if.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-