3 жовтня: народний календар і астровісник

3 жовтня: народний календар і астровісник

512
Ukrinform
Сьогодні осіннього Євстафія; звідки вітер дме і кого сьогодні варто боятися більше, ніж чорного кота.  

Нині великомучеників Євстафія Плакіди, дружини його Феопістії та їхніх чад Агапія і Феопіста. Євстафій – знаний полководець – разом із сім’єю жив у Римі за часів імператора Траяна близько 100 року. Якось на полюванні Євстафій наздоганяв оленя, аж раптом побачив між рогами тварини чималий золотий хрест, всередині якого сяяв образ Христа. Голос промовив Євстафію, що має намір «уловити його любов’ю». Після видіння Євстафій втратив свідомість, упав з коня й декілька годин пролежав непритомним у лісі. Після того полководець і вся його родина прийняли християнство. Звісно, подібний крок мав наслідки: Євстафія вигнали зі служби, позбавили нагород, забрали майно. Ще донедавна щаслива й заможна сім’я стала вигнанцями й мусила шукати щастя деінде за межами Риму. На їхню долю випало чимало випробувань: дружину Євстафія Феопістію захопило в заручниці дике войовниче плем’я, одного сина викрав лев, іншого – вовк. Євстафій опинився на чужині, сам, без рідних і близьких. Але невдовзі, як сказали б давні греки, доля усміхнулася йому. Вже новий імператор – Адріан – повернув його до Риму, призначив воєначальником. Євстафій здобув декілька блискучих перемог, знайшов дружину і синів. Вони знову зажили разом у щасті та злагоді. Але імператор почав вимагати від Євстафія зречення від Христа. І він знову відмовився. Тоді його разом із дружиною і дітьми кинули спочатку в клітку до диких звірів, а потім – у розпечене черево мідного тільця.

Святому Євстафію моляться під час гонінь, різних несправедливостях, скорботі. На цей день існували такі прикмети: «Північний вітер – на холод, південний – на тепло, західний – на мокречу, а східний – буде зимно, але сонячно»; «Коли на Євстафія тепло й туман, ще й до того ж павутинки літають – осінь буде лагідна і сніг не скоро впаде».

Іменинники нині Михайло, Федір, Олег.

24-ий місячний день. До кінця тижня варто утриматись від зустрічей з високопосадовцями, людьми, наділеними владою і повноваженнями, які мають на вас вплив. Можуть виникнути непередбачувані труднощі з оформленням документів, відвідинами різноманітних інстанцій. Якщо не обрати правильну і мудру лінію поведінки, можливі психологічні та екзистенційні кризи, нав’язливі стани, нервові зриви, депресії. Щодо депресії: хто не в курсі, робот-андроїд Софія, чий приїзд разом із легендарним Термінатором очікується на Olerom Forum One, теж впала в осінню депресію. Сподіваймося, що до 13 жовтня вона остаточно вилікується й почуватиметься просто пречудово. Сни оманливі. 

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1916 –  -2,1 а найтеплішим у 1999 – +27,2.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>