30 вересня: народний календар і астровісник

30 вересня: народний календар і астровісник

650
Ukrinform
Сьогодні Віри, Надії, Любові та Софії; прощаємось з вереснем і… просто відпочиваємо.

Вересень розкланюється з нами у розкішному реверансі – сьогодні неділя, останній день першого місяця осені.

Також нині християни вшановують пам’ять святих мучениць Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії. Святі жили в ІІ столітті в Римі. Софія (у перекладі з давньогрецької означає мудрість) рано втратила чоловіка, який був військовим і сама виховувала трьох доньок. Родина сповідувала християнство – заборонену на той час у язичницькому Римі релігію. Чутки про жінку-християнку та її трьох дочок дійшли імператорського двору. Їх схопили, піддали немилосердним тортурам, а згодом стратили. На іконах їх завжди зображують учотирьох – мати обіймає трьох своїх донечок. Разом вони нездоланні та вічні. Ці жіночі імена уособлюють християнські чесноти, які з віку в вік теж проходять горнило жорстоких випробовувань аби ще яскравіше засяяти в людині.

Свято Віри, Надії, Любові та Софії не належить до великих церковних свят, але воно якесь дуже-дуже затишне, натхненне, наче просякнуте останнім, вже скупим, прощальним вересневим теплом і світлом… Колись цього дня жінки не починали будь-якої важливої роботи. Можна сказати, що це було невеличке жіноче свято, особливо у тих, хто мав імена святих мучениць.

Сьогодні день Ангела у Віри, Надії, Любові та Софії, а ще в Ірини, Олександри, Павла та Івана.

21-ий місячний день. Місяць остаточно опинився поміж життєрадісних сонячних Близнюків. Сьогодні все підштовхуватиме нас до руху і дії. Довго не спатиметься, не лежатиметься і не сидітиметься. Особливо непосидючими будуть «повітряні» знаки: Близнюки, Терези і Водолії. Вони заводитимуть абсолютно всіх до кого дотягнуться. Єдиним, хто можливо не піддасться недільному шаленству буде Козерог. Що ж: віддатися медитації недільного дня теж чудова ідея! Втім, поринувши, чи то пак занурившись у глибоку споглядальну практику, не забудьте з неї вчасно вийти – завтра на роботу. 

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1936 –  0,7, а найтеплішим у 1892 – +25,6.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>