23 вересня: народний календар і астровісник

23 вересня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні день осіннього рівнодення; чи буде подальша осінь каверзною і що готує нам тандем Місяця і Сонця.

Сьогодні день осіннього рівнодення, тобто початок астрономічної осені в Північній півкулі, яка триватиме до 22 грудня, коли настане астрономічна зима.

Церква згадує сьогодні трьох мучениць: Мінодору, Митродору і Німфодору. На Міндори ворожили, а також говорили спеціальне замовляння від дев’яти напастей: «Щоби напасті кров не сушили, по жилах не ходили, пухлини не наводили, кісток не ламали, суглобів не вивертали; щоби чоловік був від землі чистий, а від води світлий». Промовивши вголос замовляння, випивали святої води. Придивлялися і до природи. «Якщо багато вродило горобини – осінь заплаче дощами, а зима – затріщить морозами». «Вітер північно-західний – зима буде лютою, а південно-східний – теплою». Коли ж на день осіннього рівнодення холодно – то й подальша осіння погода буде каверзною. 

Іменинники нині Павло, Євген, Іван, Костянтин, Гліб, Петро, Василь, Тетяна.

Сьогодні 14/15 місячна доба, Місяць у дивовижно прекрасних Рибах, а Сонце – у бездоганно точних Терезах. Ключова тема дня – рівновага і гармонія. «На емалі блакитній Пегас золотий величаво постав. Явив себе світу. Ні, вершник – візниця міцний – йому ні до чого; тільки – маленький глядач – дитина райка, що дивиться вгору чуткими очима». Фізичних сил і душевної рівноваги! Нехай ідея справедливості та балансу, закладена в символі рівнодення, а також у самій суті знаку Терезів, допоможе вам в усіх земних справах. До кінця вересня ми можемо зіштовхнутися з непередбачуваними перешкодами, які вимагатимуть від нас додаткових затрат інтелекту і фізичних сил, але не пасуймо перед випробуваннями: нехай будь-яка перешкода стане мотивуючим чинником для руху, розвитку і подальшого процвітання.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1902, –  - 1, а найтеплішим у 1924, 1927 – +27, 1.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-