Цьогоріч за

Цьогоріч за "Оскар" змагатимуться два фільми, створені за підтримки Держкіно

Укрінформ
Українсько-ісландсько-французький фільм "Гірська жінка: на війні" режисера Бенедикта Ерлінгссона висунуто від Ісландії на премію "Оскар" в категорії "Найкращий фільм іноземною мовою".

Про це повідомляє прес-служба Держкіно.

"У цьогорічних поданнях на "Оскар" - це вже друга стрічка, створена за підтримки Держкіно, яку висунуто на здобуття цієї престижної премії. У серпні в національному відборі від України на висування фільму на премію "Оскар" у категорії "Найкращий фільм іноземною мовою" перемогла стрічка "Донбас" режисера Сергія Лозниці, створена за підтримки Державного агентства України з питань кіно", - ідеться в повідомленні.

Як зазначається, світова прем'єра фільму пройшла в рамках "Тижня критики" Каннського кінофестивалю, де картина отримала три премії: авторську нагороду Prix SACD за музику, глядацький приз Prix du Public та єдину державну премію фестивалю – Grand Rail d'Or, символічну нагороду від Асоціації залізничників-кінематографістів. Також фільм удостоївся призу від асоціації Cinecole – Coup de Coeur, який присуджується викладачами та студентами французьких вишів одному з 11-ти фільмів програми Каннського кінофестивалю.

Читайте також: «Донбас» поїде завойовувати Лос-Анджелес

В Україні "Гірська жінка: на війні" став фільмом-відкриттям Одеського кінофестивалю.

З українського боку виробництво фільму здійснювала компанія Solar Media Entertainment (продюсер Сергій Лавренюк) за підтримки Держкіно України. Американським дистриб'ютором картини виступає відома компанія Magnolia Pictures.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-