Cупрун назвала одну з головних причин втрати зору

Cупрун назвала одну з головних причин втрати зору

Укрінформ
Глаукома може тривалий час перебігати без жодних симптомів, водночас пізнє виявлення загрожує повною втратою зору.

Про це написала на своїй сторінці у Facebook в.о.міністра охорони здоров`я України Уляна Супрун.

“За пізнього виявлення та без належного лікування ця хвороба неминуче призводить до сліпоти. У всьому світі глаукома є однією з провідних причин втрати зору. Лише в Європі 12% усіх випадків сліпоти викликані саме глаукомою. Через те, що втрата зору відбувається непомітно, поступово, і у багатьох випадках безболісно, пацієнти звертаються за лікуванням занадто пізно. Запам'ятайте ці симптоми глаукоми та негайно зверніться до лікаря, якщо помітили хоча б один з них: літаючі мушки” перед очима, райдужні кола навколо джерела світла при погляді на нього, затуманювання зору, часта зміна окулярів”, - зазначила Супрун.

За її словами, якщо вчасно звернутися за медичною допомогою, глаукома успішно лікується.

Читайте також: Супрун розповіла, які хвороби допомагає лікувати музика

Самостійне призупинення застосування рекомендованих препаратів або ж зміна режиму лікування призводить до ще більшого прогресування хвороби та прискорення зниження зору.

“Якщо у вас виявили глаукому, важливо чітко слідувати рекомендаціям лікаря та регулярно проходити контрольні огляди. Якщо є будь-які додаткові відхилення від звичайного стану (наприклад, біль в оці та відповідній половині голови чи раптове погіршення гостроти) необхідно якнайшвидше повідомити про це лікаря”, - наголосила Супрун.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-