Українські кіномитці на ЧернігівщинІ відзначать день народження Довженка

Українські кіномитці на ЧернігівщинІ відзначать день народження Довженка

670
Ukrinform
У Сосницю Чернігівської області сьогодні, 8 вересня, на літературно-мистецьке свято, присвячене 124-й річниці від дня народження видатного письменника і кінорежисера Олександра Довженка, з’їдуться відомі українські кіномитці.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомила заступник директора Сосницького літературно-меморіального музею О.П. Довженка з наукової роботи Ольга Ярмуш.

"Ми чекаємо директора Національної кіностудії ім. О.П. Довженка Олеся Янчука, кінознавця, заслуженого діяча мистецтв України і автора багатьох книг-досліджень про режисера Сергія Тримбача, продюсера Валерія Сардудінова, акторів Юрія Рудченка, Оксану Григорович, Світлану Князєву, Ірину Бардакову, Олега Прімогенова та багатьох інших діячів української культури. Приїдуть також народні депутати і гості з батьківщини іншої легенди кіно Івана Миколайчука", - розповіла вона.

Читайте також: Фільм "Таємний щоденник Симона Петлюри" вийшов у широкий прокат

За словами Ярмуш, офіційна церемонія вшанування Довженка відбудеться біля пам’ятника "Юний Сашко". Там гості покладуть квіти і виступлять із промовами. Потім перейдуть на територію музею, де для них проведуть екскурсію. В кінозалі музею демонструватимуться фільми про життя Довженка, відзняті ним стрічки, новинки сучасного кінематографу.

Останнім заходом вшанування митця буде традиційна посадка яблуні в довженківському саду.

Ярмуш додала, що музейні урочистості продовжаться в селищі низкою інших цікавих заходів, якими в суботу ознаменується відзначення Дня Сосниці.

Олександр Довженко - видатний український письменник, кінорежисер, мислитель, громадський діяч. Народився 10 вересня 1894 р. на хуторі В'юнище Сосницького повіту Чернігівської губернії. За життя Довженко учителював, знімав фільми, писав літературні твори, був дипломатом, художником, наставником молодих кіномитців. Помер 25 листопада 1956 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>