9 вересня: народний календар і астровісник

9 вересня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні осіннього Пимена; де росте «дерево життя» і чи варто перегинати палицю.

Нині Пимена Великого – дивовижного святого, який жив у ІV – V століттях в єгипетській пустелі. Він не ходив по воді, не проходив крізь стіни і не воскрешав мертвих, тобто, ніяких вражаючих див не творив. Але його життя і думки з приводу конкретних речей – вражають простотою і мудрістю. Приміром святий казав, що Бог не відповідає злобою на нашу людську злобу, Йому не треба виписувати нам «штрафи». Йому передусім потрібне наше довірливе і люб’яче серце. «Якщо ми покриємо з любові гріхи братів наших – то й Господь пробачить нам наші гріхи», - говорив авва.

На Пимена рвали горобину. Декілька пучків стромляли під стріху, частину сушили, частину залишали на дереві, аби було що пташкам у зимові морози поклювати. Ця рослина в Україні була досить поширеною, хоча конкуренції калині та вербі вона й не складала. Горобина має північне походження, вона більш зимостійка. Натомість надзвичайно популярною є горобина у Північній Європі, особливо в Ірландії та Англії. Там її вважали оберегом, називали «деревом відьом», «деревом життя» і «деревом вогню». А в нас примічали: «Щедрий урожай горобини – до мокрої осені і суворої та сніжної зими», «В лісі багато горобини – осінь дощова».

Іменинники сьогодні Михайло, Анфіса, Стефан, Іван, Дмитро.

29-ий і 1-ий місячні дні. Оновився Місяць, він у Діві. Невсипущий контроль і навички управлінця (навіть у власній родині), згодяться як ніколи. Головне – не перегнути палицю, аби контроль не став маніакальним чи то пак параноїдальним. Тоді вже контролюватимете не ви – а вас. Нині можна залишити розваги і зайнятися побутовими справами. Також продовжуймо займатися заготівлею, і не тільки садовини та городини, але й невидимих енергетичних сил і снаги – під час коротких зимових днів і довгих вечорів, холоднечі та мряки, матимемо в тому неабияку потребу. Снам не довіряйте, новини (особливо ввечері по телевізору) не дивіться.   

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1900 – +2,4, а найтеплішим у 1944 –  +33,5.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-