Стрес може призвести до розвитку туберкульозу - експерт

Стрес може призвести до розвитку туберкульозу - експерт

Ексклюзив
Укрінформ
Психологічний стрес або перебування людини у тривалій стресовій ситуації може призвести до розвитку туберкульозу.

Про це у коментарі Укрінформу заявила завідувач Центру контролю за соціально небезпечними хворобами Центру громадського здоров'я України Яна Терлеєва.

«Якщо брати до уваги дані, що їх публікують авторитетні зарубіжні спеціалізовані видання, міжнародні партнери та ВООЗ, то підвищений ризик захворюваності на туберкульоз зберігається ще два роки після того, як чинник усунено. Наприклад, якщо у людини хтось помер у родині і це було значним стресом для близької людини, то така стресова ситуація може потенційно вплинути на появу туберкульозу ще протягом двох років», - зазначила експерт.

Читайте також: Супрун назвала одну з найважливіших функцій сімейного лікаря

Вона підкреслила, що туберкульоз є інфекційним захворюванням, у розвитку якого приймають участь кілька чинників.

«Наявність самого збудника туберкульозу недостатньо для того, щоб розвинулося захворювання. Підтвердженням цього факту є те, що, за даними досліджень 90-х років минулого століття, близько 90% населення України ще у дитячому віці було інфіковано мікобактерією туберкульозу. Протягом життя на туберкульоз хворіє лише 9-10%. Щоб розвинувся туберкульоз має бути сприйнятливий організм. Коли наша імунна система ослаблена різними чинниками, зокрема, й тривалим стресом, прийняття імунодепресантів, це — ризик. Наш імунітет не спрацьовує і мікобактерія, що є в організмі, активно розмножується і призводить до туберкульозу», - пояснила Терлєєва.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-