Українських школярів навчатимуть, що робити поки їде

Українських школярів навчатимуть, що робити поки їде "швидка"

Укрінформ
В українських школах планують навчати дітей першій домедичній допомозі.

Про це на прес-конференції у Києві розповів керівник проекту "Хелпер", віце-президент БФ "Україна- ЮНЕСКО" Юлія Висоцька, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Дії щодо надання першої домедичної допомоги мають бути автоматичними. На жаль, сьогодні в Україні шкільні програми першої домедичної допомоги існують лише на папері. Ми ініціюємо, щоб ці знання стали практичними, що потребує підготовки вчителів. Ми співпрацюємо з Червоним Хрестом, з Мальтійським орденом, з Всеукраїнською радою реанімації. Ми звернулися до шкіл, бо цей перший крок дозволить навчити більшу кількість майбутніх дорослих громадян України. Належне та вчасне надання першої може зберегти здоров'я та життя потерпілого", - зазначила Висоцька.

За її словами, вже підписано з Інститутом модернізації змісту освіти документ щодо підготовки вчителів, які викладатимуть ці знання.

Виконавчий директор "Всеукраїнської ради реанімації" Дмитро Фомін наголосив, що при домедичній допомозі надважливі перші 10-20 хвилин, поки їде "швидка".

Читайте також: "Маркет мов" у Києві допоможе знайти школи, роботодавців і навіть одружитися

"За ці 10-20 хвилин потрібно все робити швидко, вчасно і грамотно. Ми раді приєднатися до цього проекту та маємо можливість навчати дітей, розробляти протоколи. Ці знання потрібні не лише у школі. Добре, що існує ініціатива з боку МОЗ, МОН, громадських організацій. Ми працюємо також над навчальною програмою для вчителів", - сказав Фомін.

Він закликав усіх українців приєднатися до цього руху, а батьків - вимагати введення у шкільну програму предмета з першої домедичної допомоги.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-