У Франції змінять систему встановлення ПДВ, щоб спонукати до ресайклінгу

У Франції змінять систему встановлення ПДВ, щоб спонукати до ресайклінгу

Укрінформ
Французький уряд планує змінити систему встановлення ПДВ, щоб спонукати споживачів купувати вироби з переробленого пластику.

Запуск заплановано на 2019 рік, повідомляють французькі ЗМІ.

"Споживач матиме вибір між двома пластиковими пляшками: зроблена з переробленого пластику буде дешевшою, а та, що не виготовлена з вторинної пластмаси, - дорожчою", - пояснила суть проекту держміністр міністерства екології Брун Пуарсон.

За словами Пуарсон, різниця становитиме «до 10 відсотків від вартості товару».

Читайте також: У Франції набирає популярності блакитне вино

Вона заявила, що уряд не прагне заборонити всі види пластмасових виробів, а намагається заохочувати компанії до збільшення використання переробленого пластику при виготовленні своєї продукції.

Ідея полягає в тому, щоб зменшити податок на додану вартість (ПДВ) на пляшки з переробленої пластмаси та збільшити ПДВ на пляшки, які зроблені з пластику, який не підлягав вторинній переробці.

Ініціатива є частиною плану уряду, спрямованого на переробку 100 відсотків пластикових відходів у країні до 2025 року. Зараз лише 25 відсотків пластикових відходів у Франції переробляються.

Читайте також: У Новій Зеландії заборонять поліетиленові пакети

Рішення уряду від 2016 року, яке набере чинності в 2020 році, забороняє підприємцям використовувати пластмасові тарілки та чашки, а також вимагає, щоб одноразовий посуд був виготовлений з матеріалу, що на 50% складається з матеріалів, які підлягають компостуванню (вид переробки шляхом розкладання під дією бактерій чи грибків), а у 2025 році цей відсоток зросте з 50-ти до 60-ти.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-