Премія Франка: названі переможці в інформаційній сфері

Премія Франка: названі переможці в інформаційній сфері

Укрінформ
На засіданні Комітету з премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності у четвер визначили лауреатів 2018 року, які вперше одержать більшу премію.

Про це повідомив голова Держкомтелерадіо та голова Комітету з премії Олег Наливайко.

"З цього року за ініціативою Держкомтелерадіо сума премії збільшена з 2-х до 10-ти тисяч гривень в кожній з чотирьох номінацій", - сказав Наливайко.

Водночас він зазначив, що  цього року на здобуття премії надійшло 25 творчих робіт у 4 номінаціях. У номінації "За кращу публікацію у друкованих ЗМІ" традиційно найбільша кількість робіт - 14. У номінаціях "За кращий твір у телевізійній сфері" - 6, "За кращу наукову роботу в інформаційній сфері" - 4. На номінацію "За кращий твір у радіомовній сфері" надійшла 1 робота.

При обговоренні робіт на номінацію "За кращу публікацію у друкованих ЗМІ" члени Комітету з премії особливо відзначили дві: публікацію краєзнавця, дослідника, письменника-публіциста Сергія Шевченка "Рік жертв Великого терору: вшануймо пам'ять репресованих", оприлюднену 27 травня 2017 року в газеті "Дзеркало тижня" з актуального інформаційно-публіцистичного проекту "Рік жертв Великого терору", що друкувався протягом 2015-2017 років. А також книгу Катерини Щоткіної "Любомир Гузар. Хочу бути людиною" (видавництво "Віват", 2017) про патріарха Української греко-католицької церкви. Члени комітету надали перевагу публікації Сергія Шевченка. 

"Автором проведена колосальна дослідницька робота. Матеріали написані на високому журналістському рівні, написані чесно, так, як потрібно знати нашим людям, бо був розстріляний цвіт української інтелігенції", - підкреслив член НСПУ та НСЖУ Григорій Кримчук.  

Заступник міністра освіти і науки Максим Стріха, зокрема, зазначив, що матеріал Сергія Шевченка накраще відповідає критеріям, "це пріоритет номер один і єдиний, надрукований в масовій газеті, яка має загальнонаціональне покриття". 

"Сергій Шевченко - один з найкращих журналістів, які вміють працювати з архівами, зокрема з дуже складним архівом того періоду", - додав Олег Наливайко.

Щодо номінації "За кращий твір у телевізійній сфері" члени Комітету з премії дійшли рішення, що найкращою в ній є документально-художній фільм "Вогонь самопосвяти", автор якого - режисер, актор, заслужений артист України Петро Авраменко. Фільм присвячений життю і творчості  видатного поета, політичного діяча, науковця Ольжича.

"Ми про Ольжича знаємо як про українського поета, одного з представників так званої "Празької школи", як про вченого-археолога, який досліджував Трипільську культуру, але дуже мало знаємо про нього як про політичного діяча, який в складі похідних груп ОУН в 1941 року прибув в Україну і був страчений гестапо саме за те, що був діячем національно-визвольного руху. Фільм заповнює якраз цю прогалину. Крім того, він динамічний, цікавий, від першої до останньої хвилини тримає у напрузі", - сказав перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак.

Читайте також: Міжнародна премія Франка оголосила номінантів

Премію у номінації "За кращу наукову роботу в інформаційній сфері" Комітет після обговорення більшістю голосів вирішив присудити колективу авторів, які представляють Національну академію державного управління при Президентові України та Міжрегіональну Академію управління персоналом, за монографію "Державно-громадянська комунікація: шлях від кризи до взаємодії" (ДП "Видавничий дім "Персонал", Київ, 2017). Хоча Максим Стріха висловив сумнів, "що ефект цієї монографії може дати науковій громаді щось нове і важливе". 

У номінації  "За кращий твір у радіомовній сфері" премію не присуджено. 

Як зазначалося, премія імені Івана Франка присуджується щорічно до дня народження Івана Франка - 27 серпня. Премію ім. Івана Франка в галузі інформаційної діяльності засновано 2004 року. Нею відзначаються автори нових оригінальних творів, що сприяють утвердженню історичної пам'яті народу, його національної свідомості та самобутності, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-