Міжнародна премія Франка оголосила номінантів

Міжнародна премія Франка оголосила номінантів

Укрінформ
Міжнародна рада експертів визначила номінантів Міжнародної премії імені Івана Франка у 2018 році.

Про це повідомляє прес-служба Міжнародного фонду Івана Франка

У номінації "За вагомі здобутки (досягнення) у галузі соціально-гуманітарних наук" члени Ради експертів рекомендують до розгляду журі:  Johannes Remy "Brothers or Enemies: The Ukrainian National Movement and Russia, from the 1840s to the 1870s" (“Брати чи вороги: Український національний рух та Росія, з 1840-х до 1870-х років”, Йоханнес Ремі  (Фінляндія); монографію "Галич у політичному житті Європи ХІ-ХІV століть", Леонтій Войтович (Україна); серія робіт "Ціннісний дискурс в освіті", колектив авторів під керівництвом Віктора Андрущенка (Україна).

У номінації "За вагомі здобутки (досягнення) у галузі україністики" на розгляд журі представлено монографію  Andrew Wilson "The Ukrainians: Unexpected Nation" (Ендрю Вільсон "Українці: несподівана нація" (Великобританія); дослідження Hans Rothe and Jurij Medvedyk "Bogoglasnik. Pesni blagogovejnyja (1790/1791). Eine Sammlung geistliche Lieder aus Ukraine" (Ганс Роте і Юрій Медведик "Bogoglasnik. Пєсні благоговіння (1790/1791) Колекція духовних пісень з України" (ФРН і Україна); монографію Ярослави Мельник "...І остання часть дороги. Іван Франко в 1908-1916 роках" (Україна).

Цьогоріч до Міжнародної ради експертів увійшли 27 науковців з 8 країн світу: США, Канади, ФРН, Австрії, Польщі, Словаччини, Швейцарії та України.

Члени Ради під час відбору номінантів, керувалися, зокрема, такими критеріями, як наявність інноваційних та оригінальних підходів у дослідженні; концептуальність, системність та критичність дослідження; міжнародний контекст і рівень наукового дослідження.

Відібрані роботи-номінанти буде передано на розгляд Міжнародного журі, яке засідатиме у Відні 22-24 червня цього року. Лауреатів Міжнародної премії ім. Івана Франка 2018 року у двох номінаціях оголосять 24 червня. Церемонія нагородження лауреатів відбудеться 27 серпня на батьківщині Івана Франка - у місті Дрогобичі.

Читайте також: Премія "Літературне відкриття року" оголосила переможців

Нагадаємо, Премію засновано 2015 року онуком Івана Франка - Роландом Франком. Основною метою Премії є сприяння всеосяжному вивченню творчої, наукової, громадської діяльності Івана Франка, заохочення вчених з різних країн світу до проведення актуальних досліджень у галузі соціально-гуманітарних наук та україністики. Премія є щорічною і вручається 27 серпня - у день народження Івана Франка. Лауреати Премії нагороджуються грошовою винагородою та золотим знаком лауреата.

Лауреати Премії: у 2016 році - архієпископ-емерит, колишній глава УГКЦ Любомир Гузар з науковою монографією “Андрей Шептицький Митрополит Галицький (1901-1944) провісник екуменізму”; у 2017 році: у номінації “За вагомі здобутки (досягнення) у галузі україністики” - професор Інституту славістики Віденського університету Міхаель Мозер з монографією “New Contributions to the History of the Ukrainian Language”; у номінації “За вагомі досягнення у галузі соціально-гуманітарних наук” - заслужений професор Львівського національного університету імені Івана Франка, академік Олег Шаблій з  науковою роботою “Суспільна географія” у 2-х томах.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-