У Харкові знімають фільм про будинок

У Харкові знімають фільм про будинок "Слово" та його репресованих мешканців

Фото
Укрінформ
У Харкові знімають фільм про будинок «Слово» та його репресованих мешканців. Зокрема, йдеться й про долю українського прозаїка, поета, публіциста Миколу Хвильового, який наклав на себе руки.

Про це повідомляє прес-служба Харківської ОДА.

“Кінострічка розповідає історію харківського будинку, до якого 1930 року поселили «цвіт» української інтелігенції. Згодом мешканці квартир були репресовані. Художній фільм «Будинок «Слово» – це історія протистояння Миколи Хвильового та тоталітарної радянської системи, яку уособлює антигерой Акімов. Усі події відбуваються в Харкові, це 1930-ті роки, - в той час, коли Харків був столицею України, коли тут був зібраний весь «цвіт» української культури, й цей період увійшов в історію під назвою «Розстріляне відродження», - розповів продюсер Олег Щербина.

Він підкреслив також, що 1930-ті - це був унікальний період в історії української культури, й він був абсолютно гармонійним і актуальним у контексті європейської культури загалом.

Зйомки проходять у будівлі Держпрому в Харкові та на площі Свободи. Знімати у справжньому будинку «Слово» не будуть, щоб не заважати його теперішнім мешканцям. Окрім того, там не зберігся інтер’єр 30-х років.

Спеціальні павільйони для зйомок вже побудовані у Києві.

За словами Щербини, фільм «Будинок «Слово» - один із п'яти найбільш очікуваних і найбільш масштабних, які зараз знімають в Україні. Фільм створюється за підтримки Держкіно, держава виділила на його зйомки 30 млн грн. Перед прем’єрою фільму, яка за планом повинна відбутися у 2020 році, стрічка буде продемонстрована на міжнародних фестивалях.

Читайте також: На другому етапі відбору патріотичного кіно змагатимуться 99 фільмів

«Цей фільм для широкого прокату. Ми розраховуємо на те, що його побачить велика кількість глядачів. Я сподіваюсь, він буде успішним в українському прокаті», - сказав Щербина.

Микола Хвильовий (справжнє ім’я Микола Фітільов) народився в с. Тростянець. Один з основоположників пореволюційної української прози, автор лозунгу “Геть від Москви!”. В Харкові жив з 1921-го по 33-й рік. Разом з однодумцями створив літературну організацію ВАПЛІТЕ. Був засновником двох журналів. 13 травня 1933 після арешту свого приятеля Михайла Ялового (цей арешт став початком нової хвилі масових репресій проти української творчої інтелігенції) покінчив життя самогубством. Твори та ім’я Хвильового залишалися забороненими аж до останніх років існування тоталітарного режиму в Україні.

У Харкові знімають фільм про будинок «Слово» та його репресованих мешканців / Фото: kharkivoda.gov.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-