23 липня: народний календар і астровісник

23 липня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Нині Антонія Печерського; зазираємо до лісових криничок й готуємось до місячного затемнення у Водолії.

Сьогодні Церква вшановує пам’ять преподобного Антонія Печерського – церковного діяча часів Київської Русі, засновника Києво-Печерської лаври і просто людини святого життя. Родом преподобний Антоній з Любеча що на Чернігівщині. Рано відчув у собі чернече покликання. Здійснив паломництво до Палестини, декілька років прожив на Афоні, потім повернувся на батьківщину. Багато років поспіль жив у викопаній у землі печері. Незабаром навколо нього почали збиратися учні та послідовники. Так поволі зароджувався Печерський монастир, який невдовзі перетворився на Києво-Печерську лавру.

Наші пращури казали: «На Антонія сонце сміється, а місяць усміхається». Чому так – ніхто достеменно не знає. А ще примічали: «Якщо погожої днини в лісових криничках знизився рівень води – невдовзі збереться на дощ»; «Якщо дружно розкрилися квітки портулаку – на сонячну погоду».

З іменинами вітайте Антонія, Данила, Леонтія, Олександра, Петра, Георгія.

Сьогодні 10-11 місячні дні. Попри те, що хтось колись сказав, буцімто «понеділок – день важкий», нехай він видасться легким і незабутньо прекрасним, сповненим лише позитивних подій і вражень. Не забуваймо, що за чотири дні місячне затемнення у Водолії. Період з 23 по 28 липня – один із найнапруженіших періодів не тільки літа, але й цілого року. Можливі абсолютно нові непередбачувані обставини, стани, ідеї. Визріють певні ситуації, які вимагатимуть негайного вирішення. Тобто, готуйте скафандри… або ласти. По землі в ці дні й дійсно мало хто зможе ходити. Нині відкриваються небесні енергетичні шлюзи, тож скористайтеся нагодою потрапити на «вищий поверх». Не проґавте свій шанс. Він може видатись… передостаннім.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1904 – 5,8, а найтеплішим у 2001 –  34,8.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-