Кириленко презентував свою книгу "Три розмови про Україну"

Кириленко презентував свою книгу "Три розмови про Україну"

1354
Ukrinform
Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, письменник Василь Шкляр та журналіст Микола Вересень взяли участь у передпрезентації книги віце-прем'єр-міністра В’ячеслава Кириленка "Три розмови про Україну".

Захід відбувся на Книжковому арсеналі 2 червня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“В цій одній книзі обговорено багато тем, але всі вони мають перехресний зв’язок, бо всі - про Україну, про те, що відбувалося впродовж цих років після відновлення незалежності. Ми шукаємо відповіді на запитання, як нам зміцнити Україну, перемогти Росію і рухатися вперед до вільної сім’ї європейських народів, зберігаючи власну українську ідентичність”, - розповів під час презентації її автор. 

Передпрезентація книги «Три розмови про Україну» / Фото: Cerkva.info

Кириленко наголосив, що у його книзі багато ремінісценцій про минуле, однак вона – про майбутнє, і в кожній з трьох розмов читач знайде новий погляд на відомі речі, зокрема, на процес отримання автокефалії, як він починався і як триває тепер. 

“Розмова зі Святійшим патріархом Філаретом була дуже глибокою і місцями несподіваною, але будемо поки що тримати інтригу”, - сказав він. 

У свою чергу Патріарх Філарет підкреслив, що в книзі написана правда: “Ви знаєте, що Росія розповсюджує по всьому світу неправду, а ми повинні жити правдою і знати свою правдиву історію, а не спотворену. Тому в цьому відношенні ця книга допоможе вам знати правду про наше минуле і про сьогодення”. 

Він розповів, що, насамперед, говорив з автором про те, що без церкви ніяка держава існувати не може, і для того, щоб Україна залишалась державою, потрібно, щоб у неї була незалежна церква. “Росія це добре розуміє, і тому зробила все можливе, щоб залишити церкву під своїм впливом, тобто під московським патріархатом. Зараз іде боротьба: хто кого, але ми вже підійшли до такого стану, що вже всі бачать – в Україні буде одна єдина українська православна церква. А це означає, що Україна буде нездоланною державою назавжди. Я думаю, що вже недалекий час, коли ми отримаємо томос про автокефалію української церкви”, - наголосив Філарет. 

Письменник Шкляр зазначив, що погодився на розмову, насамперед, через те, що Кириленко – “глибокий читач, що притаманно дуже мало кому з наших чиновників, але віце-прем’єру з гуманітарних питань личить таке книголюбство”. 

“Коли людина в темі, то виходять дуже цікаві розмови. Ось і ця розмова вийшла відвертою, я сказав навіть багато такого, що не говорив ще ніколи й нікому. В’ячеслав вміє зачепити і витягти щось сокровенне, думаю, це вийшло навіть не інтерв’ю, а з мого боку навіть така коротка біографічна повість”, - додав Шкляр.

Журналіст Вересень повідомив, що спільна робота з Кириленком над книгою «Три розмови про Україну», можливо, стане навіть початком подальшої їхньої співпраці зі створення проекту, на кшталт того, який робив журналіст на початку 90-х під назвою “Усна історія”. 

“Це такий абсолютно західний формат, на жаль, українці чомусь не тяжіють до нього, він достатньо простий - ти береш свідків певних подій, обов’язково з усіх боків, і переможців революцій, і тих, хто програв, та робиш з ними величезні розлогі інтерв’ю. Ми ведемо розмови, щоб створити такий проект, і сподіваюся, що ми його створимо. Це популярно в західних університетах, і, мені здається, буде важливо і для нас”, - наголосив Вересень.

Книга "Три розмови про Україну" має вийти друком у кінці червня. 

Як повідомляв Укрінформ, ця книга – це три діалоги з людьми, які кожен у своїй царині робили важливі речі для становлення України. 

У діалозі Кириленка із Патріархом Філаретом мова йде про становлення української церкви після здобуття Україною незалежності, але у контексті усієї палітри докорінних соціальних та політичних змін, що відбулися у країні від 1991 року і дотепер.

Діалог із письменником Василем Шклярем - про літературний процес, політику, владу, історію, бачення ним минулого та сьогодення, вплив його книг на формування суспільних настроїв та творення нових архетипів українського Героя.

Читайте також: Журналістка Укрінформу презентувала поетичну збірку на Книжковому арсеналі

У діалогу Кириленка з істориком, журналістом та телеведучим Миколою Вереснем порушуються теми трьох українських революцій - 1990, 2004 та 2013-2014 рр., активними учасниками яких вони обидва були: один як студентський активіст, а потім політик, другий - як журналіст і відомий український медійник. Співрозмовники обговорюють найважливіші теми, що турбували та продовжують турбувати українське суспільство, а також уперше оприлюднюють багато фактів та нових тлумачень політичних та медійних подій, що мали місце протягом цього часу та учасниками яких вони були.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-