Kids Movie Fest відкриє "Планета тиші", створена за участі дітей без слуху

Kids Movie Fest відкриє "Планета тиші", створена за участі дітей без слуху

1298
Ukrinform
Третій Міжнародний дитячий кінофестиваль Kids Movie Fest відбудеться 19-20 травня. Його відкриє фільм "Планета тиші", створений за участі підлітків із Житомирського інтернату для глухих дітей.

Про це сказала на прес-конференції режисер, президент кінофестивалю Kids Movie Fest Світлана Погасій, повідомляє кореспондент Укрінформу. 

"Презентація фільму "Планета тиші" відбудеться на Kids Movie Fest 19 травня в кінотеатрі "Кінопанорама". Це буде на відкритті фестивалю о 13:30. На відкриття прийдуть діти, режисери, журі. Вхід на фестиваль вільний", - оголосила президент фестивалю. 

Вона нагадала, що кожен рік фестиваль організовує соціальні проекти, покликані через кінотерапію допомагати дітям ставати більш впевненими в собі, інтегруватися в суспільство. Погасій повідомила, що цьогоріч разом з організацією "Карітас-Спес" Римо-католицької церкви України фестиваль задумав проект, в якому діти з Житомирського інтернату глухих разом з дітьми зі слухом за 6 днів зняли десятихвилинний ігровий фільм. Це відбувалося на оздоровчій базі "Надія" в селі Зарічани на Житомирщині. Причому діти зі слухом і без навчилися комунікувати між собою, знаходити різні способи спілкування. 

За словами Погасій, створення фільму було непростим завданням, оскільки діти пройшли всі процеси кіновиробництва - брали участь у створенні сценарію, робили розкадровку, складний грим, костюми та декорації. Фільм створили за 6 днів. Діти назвали його "Планета тиші". 

"Проект мав два завдання - ознайомити дітей з кіновиробництвом і проявити свої здібності, а також знаходити нові способи інтегруватися у світ, який чує. Надзавданням фільму є донести до нас проблему цих дітей, адже те, що вони не чують, не означає, що їм нема чого сказати, і вони теж хочуть мати цікаве майбутнє", - зазначила Погасій. 

Як розповів Денис Шацький - актор, режисер, викладач кіношколи KidsMovie, творчий директор МДКФ, важливо також розвивати у цих дітей розмовні навички, і в таборі, де перебували діти під час роботи над проектом, проводили такі заняття за власною методикою. Адже якщо діти зможуть користуватися і жестовою мовою, і звичайною, їм буде легше інтегруватися в суспільство. Водночас він підкреслив, що спілкування з цими дітьми змінило його життя. 

"Після зустрічі з цими дітьми я зрозумів, що є великий шар неопрацьованої техніки в акторській майстерності - це робота з жестами, якої не вчать. А це дуже круто для акторів, які часто мають проблему з тим, що їм нікуди діти руки. Також було важливо на заняттях змусити дітей, які соромилися свого голосу, працювати з ним і заговорити. І діти говорили слова і рядки, з різними інтонаціями. І ми зрозуміли, що наша методика працює, і якщо ми і далі будемо цим займатися, це буде великою справою для цих дітей", - сказав Денис Шацький.

Читайте також: Кінофестиваль "Відкрита ніч. Дубль 21" приймає заявки до 25 травня

Погасій також повідомила, що на фестиваль цьогоріч надійшло близько 200 робіт з понад 60 країн світу, зокрема 49 фільмів зі США.

"Це дуже важливо, тому що торік це було 7 країн. Крім того, у нас заявлено близько 80 українських фільмів. І це фільми від дітей, яким 13-16 років. Після відбору журі на фестивалі буде показано близько 60 робіт. 4-годинні покази відбудуться у суботу і неділю. Також на фестивалі будуть презентовані всі кіношколи Києва, зокрема кіношколу прокату, студію анімації "Червоний собака", проект "Жовтий автобус", - зазначила президент Kids Movie Fest. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>