Стало відомо, хто вручатиме "Золоту дзигу"

Стало відомо, хто вручатиме "Золоту дзигу"

Список
1081
Ukrinform
Українська кіноакадемія оголосила імена тих, хто вручатиме нагороди у 18 номінаціях Національної кінопремії "Золота дзига" під час церемонії, що відбудеться 20 квітня.

Список оприлюднений на офіційному сайті кіно академії.

Зокрема, почесну нагороду за внесок у розвиток українського кінематографу режисеру, сценаристу, педагогу заслуженому діячу мистецтв України В'ячеславу Криштофовичу вручатимуть віце-прем’єр-міністр Павло Розенко та президент Польської кіноакадемії Даріуш Яблонський.

"Золоту дзигу" за найкращий фільм переможець отримає з рук голови правління Української кіноакадемії, режисера, сценариста, актора Михайла Іллєнка та режисера і сценариста, лауреата першої Національної кінопремії Тараса Ткаченка.

Нагороду найкращому режисеру (премію ім. Ю. Іллєнка) вручатиме голова Державного агентства з питань кіно Пилип Іллєнко.

Переможця у номінації "Найкращий актор" нагороджуватимуть лауреат першої Національної кінопремії Наталя Васько та заслужена артистка України Ірма Вітовська, а у "жіночій" категорії - член Наглядової ради Української кіноакадемії Сергій Тримбач та народний артист України Володимир Горянський.

Приз за найкращу роль другого плану вручатимуть: у "чоловічій" номінації - акторки Катерина Молчанова та Даша Плахтій, у "жіночій" - актори Роман Ясиновський і лауреат першої Національної кінопремії Микола Боклан.

Найкращого сценариста на сцені вітатимуть лауреати першої Національної кінопремії Дмитро Томашпольський та Олена Дем'яненко, найкращого композитора - музикант, соліст проекту Pianoboy Дмитро Шуров.

Приз за найкращий документальний фільм вручатимуть лауреат першої Національної кінопремії кінорежисер Сергій Буковський та президент Міжнародного фестивалю документального кіно "Артдокфест", режисер-документаліст Віталій Манський, нагороду за найкращий анімаційний фільм - лауреат першої "Золотої дзиги" Манук Депоян та народний артист України, заслужений діяч мистецтв Давид Черкаський.

Читайте також: Президент Польської кіноакадемії стане почесним гостем "Золотої дзиги"

Крім того, нагороди в інших категоріях вручатимуть лауреати першої Національної кінопремії Микита Кузьменко, Сергій Бржестовський, режисер Аркадій Непиталюк, Едуард Кіріч, лауреат Державної премії ім. Т. Г. Шевченка оператор-постановник Ярослав Пілунський, режисер і сценарист Марися Нікітюк, заслужений діяч мистецтв України Сергій Борденюк, засновник та голова оргкомітету Ukrainian Fashion Week Ірина Данилевська, стиліст Ільяс Сахтара, арт-директор фестивалю “DocuDays UA” Роман Бондарчук, член Наглядової ради, арт-директор Української кіноакадемії Алік Шпилюк, член Наглядової ради Української кіноакадемії, генеральний продюсер Одеського міжнародного кінофестивалю Юлія Сінькевич.

"Приз глядацьких симпатій" вручатиме директор "Медіа Група Україна", член правління Української кіноакадемії Євген Лященко.

Пряма трансляція церемонії вручення нагород другої Національної кінопремії розпочнеться о 17:00 на офіційному сайті Української кіноакадемії, офіційній сторінці у Facebook та ресурсах jetsetter.ua, segodnya.ua.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-