Видавець розповіла, чому не виходять нові томи Великої української енциклопедії

Видавець розповіла, чому не виходять нові томи Великої української енциклопедії

Укрінформ
Видання Великої української енциклопедії потребує належного фінансування і окремої бюджетної програми.

На цьому наголосила директор державної наукової установи "Енциклопедичне видавництво" Алла Киридон під час засідання колегії Держкомтелерадіо у вівторок, повідомляє кореспондент Укрінформу. 

"Нам потрібна окрема бюджетна програма. 5,447 млн грн, які фінансуються станом на сьогодні, мінус майже 1 млн грн на покриття боргу попередньої структури - це недостатньо. Наші реальні мінімальні потреби - це 8,960 млн", - сказала Киридон, додавши, що видавництво подавало розрахунки до Кабінету міністрів, але не отримало підтримки. 

Вона зазначила, що через брак коштів існує брак кадрів. 

Читайте також: В Укрінформі презентували п'ять нових словників

"Кадровий потенціал недостатній для продукту національної ваги. Велика українська енциклопедія - це не справа єдиної наукової установи, де гранична чисельність працівників - 67 осіб. Але з огляду на недостатнє фінансування працівників удвічі менше. А щодо науковців, то їх взагалі три чверті від необхідності... Фінансування на гонорари немає. В установі 19 науковців. Універсальна енциклопедія має включати всі напрямки, і 19 осіб - це дуже мало навіть по одному напрямку", - підкреслила директор. 

Киридон також обурена тим, що перший том Великої української енциклопедії вийшов накладом всього тисячу примірників, та й то завдяки підтримці Держкомтелерадіо, бо програма "Українська книга" фінансувала цей проект. Нині ж, коли програму передали Українському інституту книги, питання залишається відкритим. 

Вона також наголосила на особливості проекту. З 2017 року почато реалізацію 2 версій - друкованої та онлайн-версії, яка не є аналогом друкованої, а має абсолютно інші схеми.

"Це інтерактивна, мультимедійна, гіпертекстова енциклопедія. Ми уклали угоди з кількома телеканалами - РАДА, КИЇВ і ПравдаТут, - де можемо брати відеоконтент. Але маємо проблему. Якщо до реформування ЗМІ ми могли говорити про те, що Держкомтелерадіо може сприяти популяризації самого проекту на телебаченні і надавати контент, то зараз ми зверталися до ПАТ "НСТУ", але відповіді не маємо", - поінформувала директор.

Киридон також додала, що є потреба озвучування статей для людей із слабким зором, тож вони звертаються до Міністерства культури з проханням посприяти залученню професійних акторів і дикторів для озвучення енциклопедичних статей для електронної аудіоверсії ВУЕ. Також є потреба в архівних матеріалах, тож потрібна взаємодія з Міністерством юстиції.

Як повідомлялося, “Велика українська енциклопедія» (ВУЕ) - проект багатотомного енциклопедичного видання універсального характеру, публікацію якого заплановано до 2026 роки згідно з відповідними указами Президента України.

У березні 2017 року презентували перший том "Великої української енциклопедії".

До 2026 року планується видати майже 30 томів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-