Стали відомі номінанти на кінопремію "Золота дзига"

Стали відомі номінанти на кінопремію "Золота дзига"

Список
1300
Ukrinform
У номінації "Найкращий фільм" Другої Національної кінопремії "Золота Дзига" представлено стрічки "Dzidzio Контрабас" режисера Олега Борщевського, "Кіборги" Ахтема Сеітаблаєва, "Припутні" Аркадія Непиталюка, "Рівень чорного" Валентина Васяновича і "Стрімголов" Марини Степанської.

Про це поінформувала на прес-конференції 26 березня президент ОМКФ, ініціатор створення Української кіноакадемії та Національної кінопремії Вікторія Тігіпко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Водночас, у номінації "Найкращий режисер-постановник" (Премія ім. Юрія Іллєнка) прізвище Ахтема Сеітаблаєва відсутнє. Тут змагатимуться за першість Валентин Васянович ("Рівень чорного"), Сергій Лозниця ("Лагідна") та Аркадій Непиталюк ("Припутні").

У номінації "Найкращий актор у головній ролі" на нагороду претендуватимуть В'ячеслав Довженко ("Кіборги"), Михайло Хома ("Dzidzio Контрабас"), Дмитро Хом'як ("Припутні"), а у відповідній "ждіночій" категорії - Даша Плахтій ("Стрімголов"), Олена Узлюк ("Припутні"),  Лілія Яценко ("Чужа молитва").

Як повідомила Тігіпко, 26 березня стартує онлайн-голосування у номінації "Вибір глядача" - це одна з 4-ох нових категорій Національної кінопремії (крім неї, ще є "Найкращий художник з гриму", "Найкращий художник з костюмів", "Найкращий звукорежисер"). У цій номінації представлено топ-10 українських фільмів, які за період прокату за 2017 рік переглянуло найбільше глядачів. Це - вже згадані "Dzidzio Контрабас", "Кіборги", "Припутні", а також "IZI" режисера Андреа Маньяні, "Інфоголік" (Валентин Шпаков та Владислав Климчук), "Межа" (Петер Беб'як), "Мир вашому дому" (Володимир Лерт), "Сторожова застава" (Юрій Ковальов); "Червоний" (Заза Буадзе), "Чужа молитва" (Ахтем Сеітаблаєв). Голосування у номінації "Вибір глядача" завершиться 16 квітня.

Читайте також: Список претендентів на "Золоту дзигу" скоротився до 38 фільмів

Арт-директор Української кіноакадемії та Національної кінопремії Алік Шпилюк поінформував, що всі ці фільми можна буде переглянути в кінотеатрі "Жовтень", і висловив сподівання, що ініціативу підтримають і інші кінотеатри.

Як зазначалося, голосування членів академії за номінантів розпочинається вже сьогодні. 

Водночас ім'я лауреата, що отримає почесну статуетку "Золота Дзига" у номінації "За внесок у розвиток українського кіно", уже відоме - це режисер, сценарист, педагог Вячеслав Криштофович.

За перемогу у номінації "Найкращий документальний фільм" змагатимуться "Будинок "Слово" режисера Тараса Томенка; "Дельта" Олександра Течинського; "Діксі Ленд" Романа Бондарчука; "Манливий, Солодкий, Без Меж або Пісні і Танці про Смерть" Тетяни Ходаківської та Олександра Стеколенка.

У номінації "Найкращий короткометражний ігровий фільм" представлені "Бузок" Катерини Горностай, "Випуск'97" Павла Острікова, "Технічна перерва" Філіпа Сотниченка.

У номінації "Найкращий анімаційний фільм" можуть стати переможцями "Лабіринт" Олександра Колодія і Степана Коваля, "Причинна" Андрія Щербака, "Хроніки одного міста" Євгена Сивоконя.

Звання найкращого композитора можуть отримати Антон Байбаков ("Діксі Ленд", Роман Бондарчук), Алла Загайкевич ("Будинок "Слово"), Микита Моісеєв ("Стрімголов").

У номінації "Найкращий актор другого плану" за першість змагатимуться Віктор Жданов ("Кіборги"), Олег Мосійчук ("Стрімголов"), Яков Ткаченко ("Припутні").

В аналогічній "жіночій" категорії представлені Римма Зюбіна ("Межа"), Ніна Набока ("Припутні"), Лариса Руснак ("Стрімголов").

Найкращим оператором-постановником можуть стати Валентин Васянович ("Рівень чорного"), Юрій Король ("Кіборги"), Олександр Рощин ("Припутні").

У категорії "Найкращий художник-постановник" номіновані Євгенія Лисецька ("Припутні"), Владислав Одуденко ("Рівень чорного"), Шевкет Сейдаметов ("Кіборги").

Як найкращий сценарист можуть бути відзначені Валентин Васянович ("Рівень чорного"); Наталя Ворожбит ("Кіборги"); Сергій Лозниця ("Лагідна"); Аркадій Непиталюк, Роман Горбик ("Припутні").

У номінації "Найкращий художник із гриму" представлені Тетяна Герлак ("Припутні"), Олена Ходос ("Стрімголов"), Ліліана Хома ("Кіборги").

Найкращого художника із костюмів оберуть з-поміж Марини Коломієць ("Припутні"), Надії Кудрявцевої ("Кіборги"), Світлани Симонович ("Червоний").

Найкращим звукорежисером можуть стати Антон Бржестовський ("Кіборги"), Сергій Степанський ("Стрімголов"), Сергій Степанський ("Рівень чорного").

Переможці будуть оголошені під час урочистої церемонії вручення нагород Національної кінопремії 20 квітня 2018 року. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>