Сенцов і Гоффман удостоєні престижної нагороди

Сенцов і Гоффман удостоєні престижної нагороди

Фото
2136
Укрінформ
Український режисер, в’язень Кремля Олег Сенцов та видатний польський кінорежисер Єжи Гоффман удостоєні нагороди “Карпатська Європа спільних цінностей”, яку вручали під час форуму “Європа-Україна” у Ряшеві.

Від імені Сенцова нагороду у вигляді золотого пера та грошову премію у розмірі 30 тис. злотих отримав голова громадської організації “Об'єднання родичів політв'язнів Кремля” Ігор Котелянець, а Гоффман отримав її особисто, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“На сьогоднішній день контакт з Олегом обмежений, і він перебуває в інформаційному вакуумі. Ця нагорода є сигналом для нього від усього світу про те, що не тільки українські цінності свободи, але і загальноєвропейські цінності, які він відстоює, що вони ще актуальні, що вони потрібні світові. Тому, вона є не тільки визнанням, але і взагалі — продовженням життям Олега”, - зазначив на врученні Котелянець.

Сенцов і Гоффман удостоєні престижної нагороди

Він підкреслив, що колись Сенцов сказав: якщо це його доля, то він готовий стати “цвяхом до труни режиму Путіна”. І сьогодні боротьба Олега, його сміливість протистояти системі і не йти на жодні компроміси триває навіть в умовах суворого ув'язнення, і "він продовжує бути уособленням боротьби усього українського народу проти російської агресії", додав Котелянець.

“Я впевнений, що за такої підтримки, такого визнання і таких сигналів світові про те, що його боротьба потрібна ... ми його обов'язково витягнемо звідти, і він отримуватиме такі нагороди вже особисто”, - заявив під оплески присутніх голова “Об'єднання родичів політв'язнів Кремля”.

Читайте також: Сенцов у колонії пише сценарії та чекає на обмін - адвокат

У свою чергу Гоффман підкреслив, що він дуже зворушений, оскільки справа України завжди була в його серці. Він наголосив, що є прихильником поглядів польського маршалка Юзефа Пілсудського і видатного польського інтелектуала Єжи Гедройця, що незалежність України для Польщі є "необхідною справою".

За його словами, саме тому він зняв "Вогнем і мечем", і серіал "Україна. Народження нації", висловивши жаль з приводу того, що останній фільм так і не було показано на широкому екрані.

Гоффман навів слова художника Франциско Гойї, який підписав одну із своїх картин - "Сон розуму породжує чудовиськ".

"Тому я хотів би, щоб розум завжди перемагав емоції, оскільки ми повинні боротися разом, а не проти себе, якщо ми хочемо, аби ми мали спільне майбутнє", - наголосив видатний польський кінорежисер, звертаючи увагу на складні польсько-українські історичні відносини.

Гоффман зазначив, що з великою повагою ставиться до Сенцова. Водночас, він висловив побоювання, шо Кремль може мстити Сенцову і ускладнити йому життя за те, що про нього пам'ятають, віддають йому честь, вручають міжнародні нагороди.

"Але іншого виходу в нас немає", - констатував польський режисер.

Нагорода "Карпатська Європа спільних цінностей" вручається видатним особистостям або інституціям держав карпатського регіону, які своїми діями сприяли поширенню спільних європейських цінностей в Центральній та Східній Європі, а також вплинули на розвиток співпраці в регіоні. Нагороди вручав, зокрема, маршалок польського Сейму Марек Кухцінський.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-