Українська кінопанорама березня: п'ять фільмів у прокаті та Docudays UA

Українська кінопанорама березня: п'ять фільмів у прокаті та Docudays UA

Укрінформ
П'ять українських кінопрем'єр відбудеться у березні.

Це "Іній" та "Сотка", що вийшли у прокат 1 березня; "Викрадена принцеса: Руслан і Людмила" - 7 березня, "Ржака" - 22 березня та "Легенда Карпат" - 29 березня. Цього місяця також відбудеться 15-ий Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA - 23-30 березня, повідомив заступник голови Державного агентства України з питань кіно Сергій Неретін під час прес-брифінгу "Українська кінопанорама", що відбувся в Укрінформі. 

"Минулого року вийшло більше 10 українських фільмів у прокат. Це була нечувана подія за всі роки незалежності. І 4 українські стрічки, які вийшли минулого року, зібрали разом більше 80 мільйонів гривень, дві з них були фінансовані за рахунок держави. Цього року ми очікуємо ще більше, близько трьох десятків українських стрічок. Мені також дуже приємно, що великий бізнес почав реагувати на те, що кіногалузь може бути прибутковою. А окрема подяка фільму "Іній". Фактично це одна з перших українських прем'єр цього року. І у березні вийде п'ять українських стрічок - це нечувана подія, коли українські стрічки починають змагатися між собою за місце під сонцем. Це знакова подія для всієї кіногалузі", - наголосив Сергій Неретін.  

Мантас Янчаускас - виконавець головної ролі у фільмі "Іній" Шарунаса Бартаса - нагадав, що стрічку було знято в копродукції Литви, України, Франції та Польщі. "Ми знімали в Києві, Дніпрі і два тижні поблизу лінії фронту. Для мене це був унікальний досвід. Наш фільм вже об'їхав Польщу, прем'єра була в Каннах, навіть для самого Шарунаса було сюрпризом, як цей фільм прийняли. Вчора прем'єра відбулася в Києві. Ми дуже раді", - сказав актор. 

Читайте також: Кінофестиваль Docudays UA змінює адресу

Розповідаючи про свою комедію "Сотка", продюсер, автор і режисер Олександр Бєляк повідомив, що допрем'єрні покази вже відбулися в Одесі і Києві,  глядачі по-різному реагували на гумор у цій стрічці - на жарти, які подобались залу в Одесі, не реагували в Києві, і навпаки. "Тому фільм сподобається в кожному регіоні, кожен знайде для себе щось своє, щось цікаве і смішне", - пообіцяв Бєляк. 

Олег Маламуж - режисер фільму "Викрадена принцеса" - зазначив, що гордий тим, що в Україні з'явився анімаційний продукт, який за якістю може конкурувати з Європою. Фільм адресований широкій глядацькій аудиторії, як дітям, так і дорослим, він сповнений гумору, в ньому чудова музика. А керівник промокампанії фільму "Викрадена принцеса" Аліса Калюжна додала, що мультфільм купили вже 40 країн, що наразі, паралельно з Україною, стартують кінотеатральні покази в Польщі, Туреччині, Румунії та Болгарії. Далі його побачать більше країн. 

Дмитро Томашпольський - режисер комедії "Ржака" - повідомив, що, крім Олександра Ігнатуші і ще кількох акторів, ролі у фільмі виконували дебютанти. "У фільмі "Ржака" можна буде побачити дуже багато нових облич. Взагалі у нас чудові актори, просто треба їх знімати в кіно", - заявив режисер. І повідомив, що фільм виходить в прокат 22 березня в 40 містах України, на сьогодні в 60 кінотеатрах. 

"Ржака" - це обманка, тому що це трагікомедія. Це фільм про нове українське кіно і про той страх, який є в кожному - як у творцеві, так і в продюсері. Страх провалу. І про перемогу цього страху і право зняти хоча б короткометражку - от про це наш фільм", - сказав Томашпольський. 

Режисер фільму "Легенда Карпат", в основі якого легенда про легендарного Олексу Довбуша, Сергій Скобун повідомив, що фільм виходить на екрани 29 березня і виконавцями головних ролей є співаки Валерій Харчишин та Марія Яремчук, які дуже вдало впоралися із ролями. "Фільм ми вже показали на міжнародному фестивалі в Іспанії. Сьогодні він з успіхом демонструється в кінотеатрах Південної Кореї і є для тамтешніх глядачів екзотикою. Фільм скоро демонструватиметься в Британії", - сказав режисер.

Організатор прес-брифінгу "Українська кінопанорама" - компанія "Жовтень-прокат", що є структурним підрозділом кінотеатру "Жовтень". Серія прес-брифінгів має за мету підтримку та розвиток бренду "українське кіно". В рамках заходів презентуються фільми, що виходять в український прокат кожного наступного місяця. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-