На виробництво українського кіно цьогоріч планують витратити 480 мільйонів

На виробництво українського кіно цьогоріч планують витратити 480 мільйонів

Укрінформ
Цього року на виробництво національного кіно планується витратити 480 млн грн з бюджетних коштів, передбачених для Держкіно.

Про це повідомив голова Державного агентства з питань кіно Пилип Іллєнко на брифінгу в Укрінформі.

"На бюджетну програму "Державна підтримка кінематографії" передбачено по загальному фонду 505 млн 720 тис. гривень. З них безпосередньо на виробництво фільмів буде передбачено 480 мільйонів", - сказав Іллєнко.

Він уточнив, що також планується витратити 20 млн грн на заходи, в тому числі підтримку прем'єр і прокат національних фільмів, 5 мільйонів - на фінансування Центру Олександра Довженка, 300 тисяч - на Спілку кінематографістів України. Решта коштів призначена на премію імені Олександра Довженка (200 тис. грн) і гранти Президента (220 тис. грн).

Водночас голова Держкіно нагадав, що існує також нова бюджетна програма, спрямована на виробництво патріотичних фільмів. Нею передбачено 500 млн грн, і розпорядником цих коштів є Міністерство культури.

Читайте також: Близько півсотні українських фільмів вийдуть в прокат 2018 року

Він також зазначив, що Держкіно потребує коштів на фінансування проектів за вже укладеними контрактами і договорами. 

"Станом на сьогодні по контрактах, які укладені в попередні роки і цього року, нам необхідно на 2018 рік фінансування в розмірі 405 млн грн. Також у нас у програмі виробництва фільмів перебуває чимало стрічок - переможців попередніх конкурсів. Деякі з них не будуть запускатися цього року з різних причин. Але по тих, що надали свої фінансові плани і планують цього року укладати з нами договір, у нас виникне зобов'язань на 202 млн грн. Тобто така математика - 405 і 202 млн грн", - підсумував Іллєнко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-