Уряд вніс 8 об’єктів культурної спадщини національного значення до Держреєстру

Уряд вніс 8 об’єктів культурної спадщини національного значення до Держреєстру

Укрінформ
Кабінет міністрів вніс до Державного реєстру нерухомих пам’яток України 8 об’єктів культурної спадщини за категорією національного значення.

Таке рішення було прийняте на засіданні уряду у четвер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Відповідно до постанови, 4 об’єкти культурної спадщини у м. Києві: Будинок музею древностей і мистецтв (вул. Грушевського, 6, нині Національний художній музей України), Будинок іподрому (вул. Михайла Омеляновича-Павленка, 9А), Кенаса караїмська (вул. Ярославів Вал, 7), Будинок, в якому мешкав видатний авіаконструктор І. Сікорський з родиною (вул. Ярославів Вал, 15б).

Крім того, будинок міської садиби XIX століття, де народилась Олена. Блаватська і жила династія Фадеєвих у місті Дніпро (вул. Князя Ярослава Мудрого, 11); Будинок для спостереження за рухом по Дніпру (друга половина XVIII століття) у м. Кременчук Полтавської області (вул. Гоголя, 2); Будинок держпромисловості (ДЕРЖПРОМ) у місті Харкові (пл. Свободи, 5 А7, А9, А13) та Дозорна (оглядова) башта (1880—1890 роки)  у с-щі Веселе Херсонської області (вул. Свиридова, 6).

Читайте також: Повінь у Парижі: вода у Сені може піднятися на 6 метрів, музеї закриті

Міністерство культури України у 2017 році розблокувало наповнення Державного реєстру нерухомих пам’яток. Упродовж року до нього було занесено 15 пам’яток за категорією  національного значення та 1419 за категорією місцевого значення. Рішення про занесення до Держреєстру пам’ятки за категорією національного значення приймалось лише двічі – в 2009 та в 2012 році.

Нині в реєстрі перебуває 906 пам’яток за категорією національного значення.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-