У музеї в Пирогові створять Центр розвитку народних промислів

У музеї в Пирогові створять Центр розвитку народних промислів

Укрінформ
У Національному музеї народної архітектури та побуту України у Пирогові буде створено Центр розвитку народних промислів, де відроджуватимуться автентичні народні ремесла. 

Як повідомили Укрінформу в прес-службі Міністерства культури України, музей активно напрацьовує проекти, присвячені відродженню та популяризації народних звичаїв і обрядів. 

За даними Мінкульту, фондова колекція музею впродовж останнього року збільшилася майже на тисячу одиниць збереження, а музейний фонд на сьогодні становить майже 75 тисяч одиниць збереження. Ярмарки, фестивалі та народні свята, які відбувалися в музеї впродовж минулого року, відвідало близько 140 тисяч шанувальників української культурної та духовної спадщини. Гостям були представлені інсценування автентичних українських святкувань Різдва, Водохреща, Масляної, Маковія, Івана Купала, Покрова; проводились дні гончарства, ковальства, вишивки та ткацтва, різьбярства та плетіння.

Читайте також: Як українці Маланку святкували

Музейні працівники організували виставки «Чисте мистецтво» (виставковий проект у Мистецькому Арсеналі); «Щоб зберегти на всі віки скарби козацької доби» (проект Національного науково-дослідного реставраційного центру України); фотовиставку журналіста, волонтера Євгена Гапича «Гуцули» (НМНАПУ «Карпати»); «Київщина ювілейна» (експозиція НМНАПУ «Українське село 60-70-х рр. ХХ ст.»), а також взяли участь у понад 30 проектах, організованих та проведених спільно з іншими музейними та культурними закладами столиці. 

В міністерстві також нагадали, що на базі музею постійно відбуваються майстер-класи з народного мистецтва та давніх традицій від відомих майстрів: прикрашання колодки (Масляна); писанкарства; виготовлення ляльок з трави; виготовлення ляльок-мотанок та купальської атрибутики; вінкоплетіння; петриківського розпису; соломоплетіння; витинанок; з деревообробки; з танців від музейного колективу «Дам лиха закаблукам» тощо.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-