Про життєвий шлях Лесі Українки знімуть фільм

Про життєвий шлях Лесі Українки знімуть фільм

Укрінформ
Сценарій українського фільму "Узлісся" про Лесю Українку візьме участь у програмі для сценаристів ScripTeast. Виробництво фільму планується в міжнародній копродукції.

Про це Укрінформу повідомили у JS Films.

"Для участі в програмі ScripTeast були відібрані сценарії з 8 країн Центральної і Східної Європи. Перший етап відбудеться на початку жовтня у Польщі. Україна вдруге бере участь у ScripTeast - у 2016 році головну нагороду за найкращий сценарій отримав проект "Коли падають дерева" Марисі Нікітюк", - ідеться в повідомленні.

Байопік з робочою назвою "Узлісся" - це біографічна розповідь про долю найвідомішої української поетеси та письменниці Лесі Українки. Кінострічка представляє історію життя великої жінки з ранніх років до останніх днів. Дві реальності - повсякденне життя і внутрішній світ самої Лесі - тісно переплітаються і відображають всі ключові повороти її долі.

Креативний продюсер та автор ідеї фільму - Юлія Сінькевич (JS Films, генеральний продюсер Одеського міжнародного кінофестивалю). Співпродюсер - Марія Москаленко (FX FILM Georgia). Автор сценарію і учасниця ScripTeast - Олександра Лавренчук (автор кількох поетичних збірок та сценаріїв для телепроектів).

За словами Юлії Сінькевич, задум зняти фільм про Лесю Українку виник спонтанно, коли вони разом з Марією Москаленко проїжджали повз Сурамі, де померла поетеса. 

Читайте також: Кабмін планує виділити півмільярда на виробництво українських фільмів - Гройсман

"Мені здавалося, фільми про долю Лесі Українки повинні існувати, а тема лежить на поверхні. Але вивчаючи безліч матеріалу, що присвячений творчості поетеси, я зрозуміла – про неї практично немає кінострічок. Єдина ігрова "Іду до тебе" була знята в 1971 році. Але ж Леся Українка - не тільки одна з ключових фігур української культури, а й сильна жінка. І тоді ми вирішили, що цей сюжет є актуальним і він обов'язково повинен бути живим, а не стереотипним. Ми хочемо створити фільм, в котрому Леся розкриється як жива людина зі своїми слабкостями й емоціями", - говорить Юлія Сінькевич.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-