У Львові скасували презентацію книги

У Львові скасували презентацію книги "Майя і її мами"

2200
Укрінформ
У Львові книгу Лариси Денисенко «Майя і її мами» обговорили під час панельної дискусії «Жінка в темі», яка об'єднала літераторів, педагогів, правозахисників, батьків, народних депутатів. 

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Презентацію книги «Майя і її мами», що мала відбутися в рамках львівського Форуму видавців в обласній дитячій бібліотеці, скасували, щоб не наражати на небезпеку наймолодших читачів. Замість презентації в одній із найпопулярніших кав’ярень міста – «Львівській копальні кави» відбулась панельна дискусія «Жінка в темі», яка об'єднала літераторів, педагогів, правозахисників, батьків, народних депутатів. Прийшли сюди, незважаючи на перестороги, і ті, кому адресована книга – юні читачі.

«Я сподіваюсь, що мені вдалось сформувати простір толерантності і поваги один до одного, а також пояснити дітям їхні права від народження і після досягнення повноліття. «Майя і її мами» - розповідь про 17 розмаїтих типів родини і те, що не важливо, чи ти живеш із маленькою сім’єю, чи з великим родом. Не важливо, чи ти рідна дитина, чи не зовсім. Не важливо, скільки в тебе мамусь або татусів. Важливо, щоб у родині панували любов і повага, бо це і є головні цінності», - зазначила Денисенко.

Радник міністра освіти Олена Малахова зазначила, що проблема гендерної нерівності яскраво проявляється у сучасній українській школі. «Будь-яка інакшість сприймається як загроза, яку намагаються вичавити. Тому є потреба в такій літературі, є потреба в коректній інформації. Суттєвих змін зазнають і шкільні підручники та навчальні методики», - наголосила вона.

У свою чергу, народний депутат Ірина Подоляк наголосила, що прийшла сюди, щоб підтримати саму тему, як говорити з дітьми про складні речі. 

Читайте також: Лутковська: Погрози учасникам Форуму видавців – дискримінація

"Сьогодні це питання громадянських прав, питання гендеру, тобто для нашої традиційно консервативної школи, станом на нинішній день - це на виріст, на довгий період часу. Теми, пов'язані з правами людини, є складними і новими в школі", - зазначила нардеп.

За її словами, результати нової освіти ми побачимо не раніше, як за 6-8 років, але потрібно мати точку відліку, де ми окреслюємо проблему і починаємо працювати над її вирішенням. Тому такі дискусії в експертному середовищі, серед громадськості, людей, зацікавлених у цій темі, надзвичайно важливі, як і важливо, що вони відбуваються у цивілізований спосіб.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-