Держкіно майже вдвічі збільшує фінансування кінофестивалю «Молодість».

Держкіно майже вдвічі збільшує фінансування кінофестивалю «Молодість».

Укрінформ
Державне агентство України з питань кіно значно збільшує фінансування 47-го Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість».

Про це заявив голова Держкіно Пилип Іллєнко на прес-конференції в Укрінформі, повідомляє кореспондент агентства.

«Цього року у нас можливості порівняно з минулим роком трохи більші, тому ми плануємо профінансувати «Молодість» в розмірі 1 млн 300 тис. гривень. І сподіваюся, що вже наступного року у нас ці можливості будуть ще більшими і ми зможемо запропонувати більш вагомий внесок в підтримку не тільки кінофестивалю «Молодість», а й взагалі всього фестивального руху. Для цього треба разом попрацювати і пролобіювати відповідні видатки в проекті державного бюджету на 2018 рік», - сказав Пилип Іллєнко.

Водночас він уточнив, що торік Держкіно виділило на «Молодість» 750 тис. грн. - «смішні гроші для такого фестивалю».

Голова Держкіно також додав, що вони підтримують фестиваль «Молодість» у нових датах його проведення - відтепер він постійно проходитиме навесні. І нагадав, що це далеко не перший фестиваль, який суттєво змінює свої дати, свого часу це робили і Каннський, і Берлінський кінофестивалі. Зміна термінів, за його словами, матиме кілька наслідків. Зокрема той, що наприкінці жовтня — початку листопада в Києві жахлива погода, а в травні все виглядає по-іншому і фестиваль стане магнітом для туристів і пожвавить не тільки кінематографічне життя, а й сфокусує увагу на нашому місті. 

«Це абсолютно правильне рішення. В цей перехідний період ми разом попрацюємо над тим, щоб уже за кілька років фестиваль «Молодість» асоціювався виключно з травневими датами проведення. Очевидно, що це також посилить конкуренцію між двома найбільшими українськими кінофестивалями («Молодістю» та Одеським МКФ — ред.), тому що вони зближуються за часом», - підкреслив Іллєнко.

Щодо цьогорічної презентації 47-ої «Молодості», яка відбудеться 21 та 22 жовтня і в першу чергу зацікавить своїм національним конкурсом та індустріальною секцією, то надзвичайно важливо, що подію відкриватиме український фільм, підкреслив він.

«Це відбувається нечасто, востаннє «Молодість» відкривалася українським фільмом майже 10 років тому. Це буде не просто показ, а національна і світова прем'єра стрічки. «Мир вашому дому» Володимира Лерта, створений за підтримки Держкіно, одночасно вийде в широкий прокат», - повідомив Іллєнко.

Директор Департаменту культури КМДА Діана Попова нагадала, що наприкінці травня Київ святкує день народження, а напередодні фестивалю, 26 травня, столиця прийматиме фінал Ліги чемпіонів UEFA.

"Тож ми будемо мати неймовірну кількість міжнародних туристів. Я сподіваюся, що це буде прекрасним початком новітньої історії кінофестивалю і ми разом зможемо зробити ще більше промоції для того, щоб усі за кордоном дізналися про нього», - сказала Діана Попова, підкресливши, що за кілька років київська влада має на меті зробити кінофестиваль «Молодість» частиною великої програми подієвого туризму.

Читайте також: Кінофестиваль "Молодість" перенесли на весну

Як повідомляв Укрінформ, КМКФ «Молодість» відтепер матиме нові терміни проведення. Вже наступний, 47-ий фестиваль відбудеться з 27 травня по 3 червня 2018 року. Цього року, 21 і 22 жовтня,  - «Молодість» дотепер традиційно проходила у жовтні -  відбудеться його презентація, яка включатиме, зокрема, церемонію в Національній опері України з прем'єрою українського фільму «Мир вашому дому» Володимира Лерта, проведення національного конкурсу короткого метру, індустріальну програму та Boat Meeting.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-