У Львові проходить фестиваль Параджанова

У Львові проходить фестиваль Параджанова

Укрінформ
У Львові проходить другий  Міжнародний фестиваль імені Сергія Параджанова.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Хтось знає Сергія Параджанова як режисера, хтось як майстра, художника з колажу, а хтось як хорошого співрозмовника і доброго друга. І вже 2-й рік поспіль ми проводимо фестиваль Параджанова у мікрорайоні Левандівка, де великий митець представлений в усіх цих іпостасях»,- зазначила в. о. начальника управління культури Львівської міської ради Оксана Кулик.

За її словами, до 27 серпня Культурно-мистецький центр «Супутник» та парк Левандівський перетворяться на епіцентр міжкультурного діалогу та актуального мистецтва, присвяченого Параджанову.

Родзинкою фестивалю стане міжнародна резиденція «Тінь свободи». На основі відкритого конкурсу куратори обрали 10 проектів від митців з Грузії, Польщі, України та Білорусі. Відтак, разом із громадою мікрорайону творитимуть Матеуш Ковальчик (Польща), Мекі Гіоградзе (Грузія), Люсі Хагоутян (Грузія / Франція), Гжегож Козера (Польща), Марія Маголі (Україна), Ольга Салахеєва та Павло Нехаєв (Білорусь), Сергій Шабохін (Білорусь, Польща), Жанна Гладко (Білорусь), Ігор Стахієвич (Білорусь) та Настя Кулік (Україна).

Фестиваль представить і насичену кінопрограму. Учасники переглянуть фільми «Колір граната», «Андрієш» і «Тіні забутих предків», а також поспілкуються із дослідниками мистецтва Параджанова.

На Фестивалі, який став майданчиком міжнародної творчої синергії, представлено всі жанри сучасного мистецтва: перформанс, аудіовізуальна інсталяція, хепенінг, відеоарт, стрітарт та багато іншого.

Найбільш очікуваний гість цьогорічного фестивалю - учень Сергія Параджанова – режисер і сценарист Роман Балаян, який покаже тут свою стрічку «Ніч в музеї Параджанова».

Читайте також: У Кличка розповіли, як столиця святкуватиме День Незалежності

В рамках імпрези відбудеться молодіжний проект Parajanov Exchange: до підлітків, які відвідують вокальну та театральну студії КМЦ «Супутник», завітають ровесники з драматичного гуртка Центру розвитку громади вірменського міста Діліжан. За п’ять фестивальних днів вірменські і українські учасники спільно підготують театральний перформанс IMAGINARIUM, презентація якого запланована до Дня Незалежності.

Програма фестивалю включить проект «Ніч театру», в рамках якого на Левандівку завітають 9 альтернативних театрів з усієї України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-